Директорка фонду "Демократичні ініціативи" стверджує, що так багато різних опитувань публікують для того, аби люди не бачили об'єктивної картини. Натомість керівник групи "Рейтинг" Олексій Антипович будь-які звинувачення у заангажованості відкидає, мовляв, справжні соціологічні цифри не залежать від замовника.

Читайте також: Рейтинг кандидатів у президенти: соціологи оприлюднили нові результати

Порівнявши рейтинги цих двох соціологічних груп журналісти відзначили, що на виборах президента у 2014 році Петру Порошенку перед першим туром давали досить різні відсотки. Так, опитування "Демократичних ініціатив" та "Центру Разумкова" давали майбутньому президенту орієнтовно 45%. Тоді ж як група "Рейтинг" – 34.


Рейтинги соціологічних центрів щодо виборів у 2014 році

Різниця у десять відсотків досить суттєва, проте соціологи переконують, що вона може залежати від багатьох факторів. Олексій Антипович стверджує, що у таких випадках "треба читати між рядків: що написано та хто проводив опитування".

Отже, рейтинги, які проводили перед першим туром виборів президента у 2014 році проводились в один час – середина травня. Перелік кандидатів також був однаковий. Тоді ж виникає питання: звідки різниця у 10 відсотків, що точно забагато для статистичної похибки.

Крім того, результати минулих президентських виборів взагалі показали зовсім інші цифри. Петро Порошенко набрав в першому турі майже 56%, що на 20 більше, ніж давала група "Рейтинг" та на 10% від "Демократичних ініціатив".

Порошенко 2014
Президентські вибори 2014 року

Перейдемо до рейтингів кандидатів на майбутніх виборах президента України. За інформацією соцопитувань, якщо в другий тур вийдуть Петро Порошенко та Юрій Бойко, то соціологічна група "Демократичні ініціативи" віддає перемогу чинному президенту. З результатом у 23% проти 21 у Бойка. Тоді як Київський міжнародний інститут соціології навпаки віддає перемогу Бойку.


Рейтинги соціологічних центрів щодо другого туру президентських виборів у 2019 році

А от група "Рейтинг" взагалі оцінює шанси Порошенка та Бойка у другому турі рівними. Однак, самі соціологи та експерти наголошують, що реальні цифри на виборчих перегонах можуть бути суттєво інші, адже чверть виборців ще не визначилася, а 10% – відмовляються брати участь в опитувані.

Таким чином, незрозуміло кому відійдуть третина голосів. Враховуючи, що у першої трійки Тимошенко – Порошенко – Зеленський рейтинги різнитимуться в межах двох-п'яти відсотків, а отже, результати перегонів спрогнозувати дуже важко.