Про це заявив Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю УНІАН.

Читайте також: Скільки Україні коштує війна на Донбасі: Порошенко озвучив вражаючу цифру

Дипломат наголосив, що Росія відмовляється від пропозиції США та України щодо введення миротворців ООН на Донбас, тому що хоче залишити там своїх військових.

Вони хочуть, аби конфлікт тривав. Вони хочуть там тримати свої сили. Вони хочуть зберегти на місцях дві так звані народні республіки як політичні утворення, які вони можуть використовувати як щит для приховування безпосередньої участі Росії. І вони хочуть зачекати, я вважаю, також, щоб побачити, що станеться на виборах в Україні. Таким чином, я думаю, що вони просто вирішили нічого наразі не робити взагалі,
– наголосив Волкер.

За словами спецпредставника США, Російська Федерація на 100% командує та управляє силами на окупованому Донбасі.

"Вона фінансово утримує контрактні сили, здійснює контроль над політичними структурами, які там перебувають, так званими народними республіками. Так що, це на 100% очолювана Росією операція", – додав він.

Також Волкер наголосив, що США здійснили великий тиск на Кремль і будуть посилювати його.

Нагадаємо, раніше спецпредставник Держдепу США у справах України Курт Волкер заявив, що спроба Росії загарбати нові території України обернеться великими втратами. За його словами, зараз українська армія значно сильніша, ніж була у 2014 році, і має ресурси дати гідну відсіч окупанту.