До Травневого зробили нову дорогу, фактично в полях із селища Семигір'я. Вона хоч і не ідеальна, але по ній, хоч і повільно, але може їхати звичайний цивільний транспорт. Тож тепер у саме селища безперешкодно проїжджають машини з продуктами, лікарі тощо. Самі мешканці Травневого нарешті зв'язані з Україною.

Читайте також: Плотницький не сидить у російському СІЗО: Тимчук розповів, де перебуває колаборант

От тільки у Кабміні вважають, що Травневе та сусіднє Гладосове – непідконтрольна Україні територія.

Прем'єр-міністр Гройсман (ним затверджено документ – 24). Серед переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, – селище Травневе,
– зазначив місцевий депутат Олександр Мозолевський.

Дивним є те, що Травневе повернулось під український контроль наприкінці листопада 2017 року. А постанова Кабміну датована 8-им лютого.

"Травневе вийшло непідконтрольною територією. Нас просто віддали штучно туди і все", – сказав Мозолевський.

Тепер місцеві мають їхати в найближчі населенні пункти – Новолуганське чи Бахмут – та оформлюватись як переселенці. Хоча тут, в Травневому, стоїть українська армія.

Якщо я живу під українським прапором, чому я повинна їхати кудись? Чому я повинна переоформлюватись, якщо у мене стоїть Україна тут?
– дивується мешканка Травневого Наталя.

Також у Травневому наразі немає газу та немає магазину. Крім того, місцевим дуже бракує автобуса до найближчого Новолуганського. Поки у селищі працює "Червоний хрест", який взявся вирішити цю проблему. Проте люди найбільше хочуть навіть не автобус, а щоб відкрили дорогу до окупованого селище Гольмівське. Але з міркувань їхньої ж безпеки – це неможливо, адже війну ніхто не припиняв.