Проте сьогоднішні події говорять про те, що старі проблеми нікуди не зникли.

Читайте також: Вибухи на військових складах в Ічні: де ще в Україні вибухали боєприпаси

2015 року у Сватові, що на Луганщині, горів військовий арсенал, снаряди розліталися по навколишніх селах та містечках. У березні 2017 року на Харківщині у Балаклія знову потужні вибухи снарядів, що вражали все навкруги.

Вже за кілька місяців – селище Калинівка на Вінниччині. Ситуація аналогічна. Ще тоді журналіст Юрій Бутусов запитував: який склад вибухне наступним? Ічня? І от він вибухнув.

Вибухи на військових складах в Ічні
Вибухи на військових складах в Ічні

Рівно рік тому після трагедії у Калинівці можливими об'єктами нових диверсій називали ще 4 військові склади на території України: Цвітоха на Хмельниччині, Розсошки на Черкащині, Ушомир у Житомирській області та власне Ічня на Чернігівщині.

Ще 4 військових склади може вибухнути
Ще 4 військових склади може вибухнути

У Міністерстві оборони запевняли – охорону складів посилили. І от сьогодні в цій обороні – нова прогалина. Шостий арсенал в Ічні, який вважався відносно захищеним.

Лише у Балаклії та Калинівці згоріло майже на 2 мільярди доларів боєприпасів. При тому що на нормальне фінансування складів в бюджеті того року не вистачило лише 552 мільйонів гривень. Склади в Україні вибухали 15 разів.

Ніхто не опинився за ґратами. Кілька десятків військових відбулися штрафами й доганами. За іронією прямо сьогодні, в день вибухів, суд поновив в званні екс-начальника військового складу в Балаклії. Не покарали винних і за катастрофу у Калинівці. Лишень оштрафували керівника режимної служби – на 2 тисячі гривень.

Чому вибухають склади? Я вам розповім. Не виконуються основні задачі: по-перше, демократичне реформування Збройних сил, а конкретно демократично-цивільний контроль за військовою організацією. По-друге, кадрова робота – людей призначають на посади не тоді, коли це потрібно,
– сказав військовий експерт Олег Старіков.

Щоразу після вибухів на військових складах головною версією називають російську диверсію. Та сьогодні знову заговорили про непрофесіоналізм у армії. Великих складів зі зброєю у воюючій державі тепер лишилося лише три. Вони старі, й страждають традиційними армійськими хворобами – нестачею грошей, вправних робочих рук, сучасних умов для зберігання зброї, вмілого командування та надійної охорони.

Вибухи на військових складах в Ічні
Вибухи на військових складах в Ічні

Та що б не стояло за сьогоднішніми вибухами – ворожа провокація чи власне нехлюйство – чи може країна, яка четвертий рік веде війну, дозволити собі і те, і інше?

Нагадаємо, близько 4ої ранку почали вибухати снаряди на військовому складі в Ічні на Чернігівщині. Пожежу бачили місцеві у прилеглих селах, а розриви чули й за десятки кілометрів. У соцмережах пишуть, від вибухової хвилі в оселях осипалися кахлі зі стін. А земля здригалася у селах за 80 кілометрів.

ХРОНІКА ПОДІЙ