В етері телемарафону речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія передислокувала три великі десантні кораблі з Чорного моря в Азовське. Це сталося після ураження ворожого великого десантного корабля і підводного човна в тимчасово окупованому Севастополі.

Дивіться також По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

Цей факт є показовим

За словами Плетенчука, те, що Росія забрала три великі десантні кораблі із Чорного моря та переправила їх до Азовського є показовим фактом.

Ці процеси, які стосуються звільнення нашої території, триватимуть і надалі,
– наголосив він.

Плетенчук зазначив, що уражений у Севастополі великий десантний корабель не підлягає відновленню як через особливості ураження, так і через його "досить поважний вік".

Ба більше, саме цей великий корабель був учасником так званого "сирійського експресу". Так, він постачав озброєння та особовий склад, розв'язував логістичні проблеми для сирійського угруповання Росії.

Речник також підкреслив, що Росія вперше втратила підводний корабель.

Україна уразила "Самум": останні новини

  • Країна-агресорка продовжує зазнавати втрат у війні проти України. 15 вересня стало відомо, що з допомогою експериментального Sea Baby вдалося підбити російський ракетний корабель "Самум" поблизу Севастопольської бухти. Про чергову успішну операцію 24 Каналу розповіли джерела у спецслужбах. За їхніми даними, російський ракетний корабель "Самум" вдалося підбити з допомогою експериментального морського дрона "Sea Baby".
  • У спецслужбах кажуть, що 14 вересня, морський дрон СБУ організував "бавовну" російському кораблю. "Самум" саме перебував поблизу входу у Севастопольську бухту. Відомо, що "Sea Baby" вдалося влучити у задню праву частину судна окупантів. Це дозволило завдати йому значних пошкоджень, внаслідок цього корабель втратив хід.
  • Активіст Сергій Стерненко розповів цікаві деталі про атаку на "Самум". За його словами, "Sea Baby" 14 вересня вирушив, щоб перевірити острів Зміїний і "вишки Бойка", а також навідався до західного берега Криму.