Речник Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук розповів 24 Каналу, що така дислокація окупантів лише збільшує час на реагування щодо загрози. Ворог використовує тактику застосування підводних носіїв ракет, адже це складніша ціль.

Дивіться також Втеча росіян з Криму та десятки уражених суден: Малюк назвав разючі результати роботи Sea Baby

Росіяни тікають

Плетенчук розповів, що росіяни залишаються у своїх портах у східній частині моря. Передусім це Новоросійськ, де є військово-морська база.

Зміна дислокації Чорноморського флоту ситуацію щодо обстрілів України сильно не змінює. Збільшується час на реагування,
– наголосив речник Сил оборони Півдня.

Також окупанти дислокуються південно-східніше, до порту в Абхазії, що в Грузії. Однак цей порт не приймає носії крилатих ракет, бо це дуже маленька гавань. Росіяни використовують його для берегової охорони ФСБ, адже бойові кораблі там вільно маневрувати не можуть.

Тактика обстрілів росіян

Окупанти обрали тактику застосування лише підводних носіїв крилатих ракет. Сьогодні, 1 червня, уночі росіяни застосували два такі носії та випустили 8 ракет.

Це п'яте підтвердження застосування носіїв крилатих ракет із середини осені минулого року (2023-го – 24 Канал). Підводний корабель – це складніша ціль, ніж надводний. Вони це розуміють і саме тому їх застосовують,
– зауважив речник Сил оборони Півдня.

Росіяни атакували Україну крилатими ракетами 1 червня: коротко

  • У Львівській області 6 крилатих ракет влучили в три обʼєкти критичної інфраструктури. Зенітні ракетні підрозділи, авіація та мобільні вогневі групи ПвК "Захід" у своїй зоні відповідальності знищили 18 ракет.
  • Уночі окупанти завдали ракетного удару по критичній інфраструктурі Івано-Франківщини, окупанти вдарили чотирма ракетами невідомого типу. Також постраждала цивільна інфраструктура.
  • В Укргідроенерго повідомили, що пошкодження обладнання на гідроелектростанціях – критичні. Гідроенергетики працюють над ліквідацією наслідків.