Про це в ефірі телемарафону розповів речник Військово-морських Сил Дмитро Плетенчук. Росіяни зробили деякі висновки після знищення їх ракетного катера.

Дивіться також Братчук пояснив, чому "зменшився" відсоток збиття "Шахедів" під час масованих атак

Що з російськими кораблями

Дмитро Плетенчук наголосив, що протягом довгого часу росіяни не запускають крилаті ракети з Чорного моря. Фактично російський флот зараз зайнятий охороною й обороною пунктів базування та навчальним процесом своїх моряків.

Наразі у морі перебуває 5 російських кораблів – всі вони переважно у східній частині Чорного моря. Залишаються в акваторії два фрегати "Генерал Ессен" та "Адмірал Макаров", які можуть мати до 8 ракет кожен.

Однак випадок, що стався з їхнім ракетним катером вони кілька днів обдумували, розбирали. Після цього було призупинено навчальний процес, що вже є нестандартною ситуацією для Чорноморського флоту. Після цього, як вони вирішили, що вже можна безпечно виходити у східній частині Чорного моря – продовжували виходи у море,
– пояснив Плетенчук.

Переважно ці виходи пов'язані з безпековими заходами – тобто росіяни змінюють місце базування флоту.

Обстановка у морі

  • Начальниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла, що окупанти застосовують нові тактики, щоб перешкодити українському зерновому коридору. Зокрема, вони запускають ударні дрони з акваторії Чорного моря до нашої припортової та прибережної смуги.
  • Окупанти не планують знижувати напругу у Чорному морі, тому вони й вивели "Адмірала Макарова". Ймовірно, ворог шукає нові маршрути руху ракет та дронів. Цілком очевидно, що наступні атаки будуть.
  • Водночас Дмитро Плетенчук зазначив, що знищення кораблів Чорноморського флоту впливає на становище Росії у морі. Країна-агресорка через це втрачає свої оперативні можливості. Окрім цього, зараз росіяни точно не здатні висаджувати десант – як вони погрожували раніше.