В оперативному командуванні "Південь" наголосили, що активність зафіксували у районі Одеського газоконденсатного родовища. Ймовірно, триває евакуація.

Зауважте "Вишки Бойка" досі горять, видно щонайменше 4 осередки: у NASA показали свіжі супутникові фото

У Чорному морі, в районі Одеського газоконденсатного родовища, зафіксували активність російських пошуково-рятувальних суден. Ймовірно, вони проводять евакуацію персоналу через аварію на одній із платформ,
– мовиться у повідомленні.

РосЗМІ повідомляють про ракетний удар по "вишках Бойка". Їх російські окупанти використовували як військовий об'єкт. Зокрема, там зосередили засоби ведення радіоелектронної розвідки, а також засоби радіоелектронної боротьби.

В ОК Південь удар по "вишках Бойка" не підтвердили, але й не спростували. Дані наразі уточнюють. Водночас в ОК "Південь" вже заявили про ймовірність проведення евакуації персоналу внаслідок надзвичайної ситуації на одній з платформ.

За даними ОК "Південь", на острові Зміїному тривають активні дії військової операції. У процесі застосовують різні сили та види озброєння.

Резніков про "вишки Бойка"

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що окупанти використовували бурові платформи у Чорному морі, щоб захистити російський флот від комплексів "Нептун". Саме тому на платформах у Чорному морі розташували станції радіоелектронної боротьби, які мали вберегти російські кораблі.

"Чому вони мали таке значення? Мало того, що вони крали наш газ, мало того, що вони взагалі вкрадені в України у 2014 році, росіяни розміщували на них свої станції радіоелектронної боротьби. Так сталося, що хтось невдало курив на тих вишках, і тепер вони не використовуються для тієї мети, яку задумали росіяни", – розповів Резніков.

Ймовірний удар по "вишках Бойка"

  • Бурові установки Росія захопила у 2014 році під час окупації Криму. "Вишками Бойка" їх почали називати через скандал з ексміністром енергетики Юрієм Бойком.
  • Інформація про удар по "вишках Бойка" з'явилася у червні 2022 року. Окупанти у Криму заявили, що у бурові установки влучили тричі. Згодом повідомили, що врятуватися вдалося не всім, хто там перебував.
  • Сергій Братчук – речник Одеської обласної військової адміністрації – повідомив: "вишки Бойка" Росія вкрала в України, а крадене потрібно повертати.
  • Окрім того, там були об'єкти, які допомагали ворогу виконувати певні функції. Зокрема, з блокування Чорного моря.

Зауважте – Залужний показав, як HIMARS працюють на лінії фронту: дивіться відео