Про удар з посиланням на так званого голову "уряду" окупованого Криму Сергія Аксьонова пишуть російські ЗМІ. Аксьонов запевняє, що по бурових установках "Чорноморнафтогазу" поцілили тричі.

До теми ЗСУ вгатили по Зміїному і знищили чимало росіян: ймовірно, ракетами HIMARS

З вишок проводять рятувальну операцію

Керівник окупаційної кримської "влади" розповів, що з вишок проводять рятувальну операцію з допомогою авіації та суден. На момент удару на установках начебто було близько 110 людей. Більше ніж 20 вдалось евакуювати.

Аксьонов запевняє, що ППО захистить Кримський міст

Також Аксьонов поспішив заспокоїти жителів окупованого півострова. Мовляв, проблем з газопостачанням в Криму не буде. Нагадав і про "болюче": в черговий раз запевнив, що сухопутна частина півострова прикрита системою ППО, зокрема це стосується і Кримського мосту.

Потурбувався посібник Кремля у своїй заяві і про нечисленних кримських відпочивальників. Він стверджує, що "інцидент" не загрожує розвитку туризму Криму і не завадить засмаганню на пляжах.

Читайте також У Криму знесуть автосервіс, де відмовилися обслуговувати авто окупантів

Депутат Держдуми погрожує "розв'язаними руками"

Неабияк розлютив "інцидент" і депутата Держдуми від окупованого Криму Михайла Шеремета. Політик держави-агресорки, пишуть прокремлівські ЗМІ, видав одразу кілька погроз на адресу України. Шеремет запевнив, що тепер точно в Росії "розв'язані руки" і вона "битиме по центрах ухвалення рішень". Щоправда, в саме таких формулюваннях Шеремет не перший, ці погрози офіційний Київ чув і до 20 червня.

Що відомо про так звані "вишки Бойка"

  • Росія захопила "вишки Бойка" ще у 2014 році, коли вторглась на територію українського Криму.
  • На час захоплення установки "Петро Годованець" та "Україна" працювали на Одеському газовому родовищі.
  • Вже у 2015 році їх перетягнули поближче до кримського узбережжя. Є інформація, що ці об'єкти окупанти використовували для проведення розвідки.
  • З самими "вишками Бойка" був скандал пов'язаний з їхньою закупівлею. Фігурантом його був тодішній міністр енергетики Юрій Бойко.
  • У 2011 році "Чорноморнафтогаз" закупив установки за перевищеною ціною. Це коштувало державі 400 мільйонів доларів.

Дивіться у відео: ситуація на фронті 20 червня