Про підозру народному депутату повідомили 11 та 12 листопада. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань 9 грудня.

До теми Він же не бив, – Корнієнко пояснив, чому Тищенка не відсторонили після бійки з Леросом

Розслідування справи Лероса завершили

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування щодо народного депутата України, який підозрюється у хуліганстві та невиконанні рішення суду,
– повідомили у відомстві.

Також там пояснили, що слідчі у межах розслідування встановили, що 04 листопада 2021 року народний обранець, "виступаючи з парламентської трибуни, образливо висловився щодо вищих посадових осіб держави".

У цій справі нардепу повідомили про підозру 11 та 12 листопада через:

  • грубе порушення громадського порядку у сесійній залі Верховної Ради України;
  • за невиконання рішення суду, що набрало законної сили.

У іншій справі Лерос не виконав рішення суду

Слідчі ДБР розповіли, що 11 серпня 2021 року Київський апеляційний суд визнав недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію, інформацію, поширену депутатом 29 березня 2020 року на його сторінці в одній із соціальних мереж.

Суд зобов'язав Лероса спростувати інформацію, написану політиком. Рішення суду набрало законної сили 11 серпня 2021 року та чинне досі.

Народний депутат України умисно не виконав рішення суду, хоча був належним чином з ним ознайомленим та мав для цього реальні можливості,
– заявили в ДБР.

У відомстві повідомили, що кримінальні порушення кваліфікували за:

  • грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства;
  • невиконання судового рішення.

Санкції статей передбачають покарання – штраф від 8,5 тисяч до 68 тисяч гривень або ув'язнення до 3 років. Попередньо відомо, що процесуальне керівництво у справах здійснює Офіс генпрокурора.

Коротко про справи проти Лероса

  • 4 листопада Гео Лерос під час виступу у Верховній Раді показав середній палець президенту Володимиру Зеленському просто з трибуни. Сталося це наприкінці виступу нардепа під час пленарного засідання парламенту. Перед цим нардеп сказав, що не боїться президента та його правоохоронні органи.
  • Вже 11 листопада йому повідомили про підозру за статтею щодо грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства.
  • 18 листопада Печерський районний суд обрав йому запобіжний захід – особисте зобов'язання на 2 місяці. Хоча прокурор клопотав про цілодобовий домашній арешт. Також нардеп, згідно з рішенням, має здати свій закордонний паспорт.
  • Сам Лерос заявив, що рішення суду було для нього неочікуваним, а також уточнив, що середній палець показав не інституту влади, а особисто Володимиру Зеленському та Андрієві Єрмаку.

Перехресний допит Гео Лероса – дивіться відео