Справу Порошенка про Томос закрили

Провадження зареєстрували на підставі рішення суду ще за керівництва ДБР Романа Труби, заявив виконувач обов’язків директора бюро Олександр Соколов, пише пресслужба ДБР.

Читайте також Справа проти Порошенка: Ткаченко каже, що ДБР розслідує не Томос, а позов Філарета

Кримінальне провадження, на яке у своїх публічних заявах посилався п’ятий президент Петро Порошенко, стосувалося не Томосу, а скасування реєстрації УПЦ Київського патріархату,
– зазначив Соколов.

Його відкрили за заявою вірян. У провадженні йшлося про те, що люди позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади.

Слідчі ДБР провели досудове розслідування, проаналізували всі факти і вирішили закрити справу. Ознак кримінального правопорушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань не виявили.

Позиція ДБР

На думку Соколова, скасування реєстрації УПЦ Київського патріархату повинне розглядатися у межах адміністративного або цивільного судочинства.

Керівник бюро також застеріг публічних діячів від політизації роботи ДБР та спекуляцій на релігійні теми.

"ДБР діє в межах чинного законодавства і не втручається у питання релігії", – підсумував Соколов. Щодо цього бюро провело консультації з представниками різних релігійних громад.

Дізнайтеся більше Справа проти Порошенка через Томос: у Філарета кажуть, що не він був ініціатором

Справа проти Порошенка через Томос: основне

  • Петро Порошенко 18 червня заявив, що проти нього відкрили справу "за розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу та створення Православної церкви України".
  • Справою займалася СБУ, а відкрили її ще в листопаді 2019 року. Глава Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова заявляла, що суд зобов'язав СБУ відкрити справу.
  • У ЗМІ казали, що Філарет насамперед незадоволений тим, що гроші, які отримувала УПЦ КП від своїх іноземних представництв, після створення Православної церкви України йтимуть в Константинополь.
  • У "УПЦ КП" 19 червня наголосили, що Філарет не просив правоохоронців відкривати справу щодо Томоса проти п'ятого президента України Петра Порошенка. Там кажуть, що це начебто зробили самі віряни.
  • У ДБР запевняли, що не збираються ставити під сумнів легітимність створення Православної церкви України.