Збитки, яких зазнало Міноборони внаслідок завищення цін, за попередніми даними, становлять близько 100 мільйонів гривень. Зокрема, мовиться про закупівлю 100 тисяч комплектів військової форми за завищеними цінами і 20 тисяч бронежилетів, велика частина з яких не відповідає заявленим характеристикам.
Читайте також: ДБР розслідує ймовірне захоплення влади Порошенком, Парубієм і Гройсманом, – ЗМІ
Що не так з бронежилетами для ЗСУ?
Три з п'яти бронежилетів прострілюються,
– заявив директор ДБР Роман Труба.
Бронежилети вилучені з військових складів, вони не надійшли на озброєння армії, додав директор теруправління ДБР у Києві Руслан Марчук. Слідство наразі не може повідомити, хто є виробником цих бронежилетів.
Труба уточнив, що договір на поставку бронежилетів був підписаний на початку 2019 року. Досудове розслідування триває близько 2 місяців. В ході обшуків вилучили 11 тисяч бронежилетів.
Хто входив до злочинної групи?
До злочинної групи входили посадовці Міноборони і приватних структур, однак поки що про підозру у злочині нікому не оголошували, сказав директор ДБР. Поки що всі, в кого відбуваються обшуки, є свідками у справі. Так Труба відповів на питання про те, на якій підставі обшукували Юрія Бірюкова – екс-позаштатного радника п'ятого президента Петра Порошенка, екс-помічника міністра оборони, кандидата в народні депутати від партії "Європейська солідарність.
Директор ДБР також відкинув політичне підґрунтя у справі про закупівлю майна для Міноборони.
"Про яке політичне переслідування можна говорити, коли оперативні заходи проводилися протягом року? Жодних політичних намірів у цьому кримінальному провадженні немає", – запевнив Труба.
Дізнайтеся, що відбувається з "Укроборонпромом" після викриття корупції в ньому