Порошенка викликають на допит у кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків, відмивання злочинних доходів під час купівлі-продажу заводу "Кузня на Рибальському". Фото повістки, яку надіслали Порошенку, оприлюднила "Українська правда".

Важливо: Портнов подав на Порошенка заяву до Держбюро розслідувань

Адвокат Ігор Головань повідомив, що Петро Порошенко не прийде на допит до Державного бюро розслідувань до 21 липня включно. Він також наголосив, що політик не отримував виклику на допит у якості свідка.

У зв’язку з парламентською кампанією до 21 липня він часто перебуває за межами Києва і не має можливості прибути на допит, оскільки істотно зайнятий у діяльності, що пов’язана з виборами,
– додав Головань.


Звернення адвоката Петра Порошенка/ Фото: "Українська правда"


Продовження звернення адвоката Порошенка/ Фото: "Українська правда"

Адвокат попросив призначити допит після парламентських виборів, які відбудуться 21 липня.

Директор ДБР Роман Труба під час брифінгу зазначив, що Петра Порошенка викличуть на допит повторно після 21 липня. Він додав, що наразі у справі немає жодних підозрюваних.

Заступник глави Адміністрації Президента часів Януковича Андрій Портнов на своєму Telegram-каналі повідомив, що Петра Порошенка викликали на допит 17 липня о 9:30 у справі про відмивання доходів та легалізації в офшорах акцій заводу "Кузня на Рибальському".


Повістка адресована п'ятому українському президенту Порошенку/ фото УП

У повістці повідомляють, що Петру Порошенку 17 липня необхідно з’явитися до начальника третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань ДБР Олега Корецького.

Агентство "Інтерфакс", посилаючись на звітність фондів бізнес-партнерів, повідомляє, що Порошенко продав свій пакет акцій заводу "Кузня на Рибальському" за 235,8 мільйона доларів бізнесмену Сергію Тігіпко.

У результаті таких успішних угод чистий прибуток фонду Порошенка в 2018 році зросла до 6,6 мільярда гривень з 19 мільйонів роком раніше, чистий прибуток фонду Кононенка становила 1,7 мільярда гривень порівняно з 40,9 мільйона гривень у 2017 році. Це збільшило нерозподілений прибуток фондів на кінець минулого року відповідно до 7,9 мільярда гривень і 2,3 мільярда гривень,
– зазначає агенція.

Зверніть увагу! Порошенко та Кононенко продають Тігіпку "Кузню на Рибальському": сторони зробили важливий крок

Як пише "Економічна правда", завод "Кузня на Рибальському", що належав Петру Порошенку, до 2016 року був збитковим, допоки Кабінет Міністрів не дозволив підприємству здійснювати експорт товарів військового значення.

У прес-службі партії "Європейська солідарність", лідером якої є Порошенко, підкреслили, що той станом на 12 липня не отримував жодних повісток від будь-яких слідчих органів. Крім того, політсила зауважила, що єдиним джерелом інформації такої є соратник Віктора Януковича Андрій Портнов. А він, переконують представники партії колишнього гаранта, за негласної згоди керівництва Офісу президента здійснює незаконне "кураторство" над Державним бюро розслідувань.

До слова, ДБР наразі розслідує 8 кримінальних проваджень, в яких фігурує ім'я п'ятого президента України Петра Порошенка.

Державне бюро розслідувань також розслідує справу про ймовірне захоплення державної влади п’ятим президентом України Петром Порошенком, спікером парламенту Андрієм Парубієм і прем'єром Володимиром Гройсманом. У справі вже почалися допити.

Що відомо про ДБР?Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган, створений для боротьби із злочинами високопосадовців. Бюро запрацювало 27 листопада 2018 року.

Читайте також: ДБР проводить десятки обшуків через корупцію в Міноборони і неякісні бронежилети

Дивіться пряме включення кореспондента 24 каналу: