Під час невдалих спроб захопити Бахмут, окупанти активно застосовували тактику "м'ясних штурмів". Тоді ворог втратив близько 100 тисяч солдатів. Військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов розповів 24 Каналу, чи застосовує Росія зараз тактику "м'ясних штурмів".

Важливо Росіянам не вдалися їхні задуми на різних напрямках: як нині розвиваються події на фронті

Загальна стратегія Росії

На Півдні, де зараз точаться жорстокі бої, російські війська, не рахуючи втрат, лізуть на втрачені позиції та намагаються їх повернути. Ворог знову повертається до "м'ясних штурмів". Ймовірно, така тактика – це не просто ініціатива командира дивізії на Бахмутському напрямку.

Мені, здається, це загальна стратегія російської армії в Україні – відбивати позиції та кидати особовий склад,
– сказав Сазонов.

Росіяни іноді більше переймаються за те, що відбувається з технікою. Особовий склад не настільки важливий для військового керівництва. Окупанти керуються логікою ще часів Другої світової війни, мовляв, баби ще понароджують, а техніка коштує грошей.

Які методи використовують росіяни, аби солдат став боєздатним: дивіться відео

Як змінився склад російських дивізій

З кожним днем російська армія виглядає гірше. Звісно, ворог вчиться, проте вже немає тієї "удалі молодєцкой", з якою окупанти заходили на початку повномасштабного вторгнення, коли йшли колонами й нікого не боялися. Тепер ворог навчився працювати невеличкими групами, але військове керівництво Росії так само не рахує особовий склад.

Вони кидають на поле бою 10 ненавчених бійців. За три дні з 10 залишається 2 солдати. За декілька днів відразу мінус 8 загарбників. Але ці 2 вже навчилися виживати, за пару днів вони вчаться вбивати, й тоді це стає більш-менш боєздатний противник, який створює проблеми,
– зазначив військовослужбовець ЗСУ.

Ціною величезних втрат Росія отримує мізерну кількість військових, здатних воювати. Водночас екіпірування та підготовка російських загарбників бажає кращого.

"Спершу ішли кадровики з досвідом, всі контрактники. Потім пішли строковики, зеки тощо. Так поступово якість російської армії впала. В Україні також найкращі пішли першими, але поступово покращується ситуація з екіпіруванням та зброєю. У росіян все навпаки", – додав Сазонов.

Втрати ворога: останні новини

  • Протягом минулої доби, 19 вересня, українські військові ліквідували 520 російських солдатів. Від початку повномасштабного вторгнення так звана "друга армія світу" втратила 273 980 окупантів.
  • Потужні вибухи пролунали 19 вересня в тимчасово окупованому Мелітополі. Внаслідок "бавовни" знищено "штаб окупантів" на території заводу "Автокольорлит". Росіяни традиційно почали скиглити про нібито атаку крилатими ракетами Storm Shadow.
  • ЗСУ знищили штаб управління російського батальйону "Еспаньола" на Бахмутському напрямку. У мережі з'явилися кадр успішної атаки.