Директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко розповів, що поліція буде пильно стежити та перевіряти глядачів, які прийдуть на дебати.

Читайте також: Зеленський шукає будь-який привід, аби відмовитися від дебатів, – соціолог

"Ми будемо працювати над забезпечення правопорядку і безпеки загалом, а тим паче під час дебатів на "Олімпійському", якщо вони будуть у такому незвичному і доволі оригінальному і ризикованому форматі, що може бути вперше. МВС має бути готовим, ми готуємось незалежно від цього", – сказав Шевченко.

Оскільки подібний захід буде проводитись на стадіоні вперше, його охоронятиме величезна кількість правоохоронців, "можливо, навіть більше, ніж це було під час Ліги чемпіонів". Вони будуть жорстко перевіряти усіх глядачів, які захочуть потрапити на дебати. Проте, наразі неможливо назвати точну кількість силовиків. До речі, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що на стадіон подивитися на дебати можуть прийти 60 тисяч осіб.

У МВС рекомендують глядачам дебатів взагалі не брати з собою нічого на "Олімпійський" стадіон. Там застерігають, що контроль і перевірки при вході на стадіон будуть проводити більш суворо, ніж зазвичай.

Що вилучатиме поліція у людей?

Будь-які предмети схожі на зброю;

Продукти харчування;

Газові балончики, петарди файєри.

Жодної зброї, жодних предметів, які можуть бути використані як зброя, жодних речей, які легальні, але які можуть бути використані для нанесення шкоди собі або оточуючим (газові балончики, петарди, файєри, ножі), жодних метальних предметів (яєць, овочів, фруктів), – все це буде на входах до споруди вилучатися,
– розповів на брифінгу речник МВС Артем Шевченко.

Також глядачів закликали не вживати алкоголь, або пити його в міру. Поліція не буде пропускати на НСК "Олімпійський" п’яних осіб, або тих, хто потенційно здатний спровокувати конфлікти, сутички і бійки.

За словами Шевченка, правоохоронці готуються до проведення передвиборчих дебатів так, ніби на стадіон прийде 70 тисяч глядачів (стільки може вмістити "Олімпійський").

Загалом за порядок на стадіоні будуть відповідати службовці Нацполіції, Нацгвардії та ДСНС.

Якою є заявлена програма заходу?
(Згідно з інформацією на сайті, де можна зарезервувати місце)

Вхід на стадіон забезпечуватимуть з 16:00;

Від 17:00 на НСК триватиме "програма перед головною подією країни цієї весни";

О 19:00 повинні розпочатися дебати між кандидатами на пост Президента України.

Що можна було зробити замість дебатів на "Олімпійському", дивіться інфографіку:
Що можна було зробити замість дебатів на "Олімпійському" – інфографіка
Що можна було зробити замість дебатів на "Олімпійському" – інфографіка

Як розгорталася епопея навколо дебатів на "Олімпійському"?Згідно з результатами першого туру президентських виборів в Україні, до другого туру вийшли чинний глава держави Петро Порошенко (15,95%) і шоумен Володимир Зеленський (30,24%). Відразу після оголошення результатів екзит-полу 31 березня Петро Порошенко запросив Володимира Зеленського на дебати.

За якийсь час Зеленський записав відеозвернення, у якому сам запросив Порошенка на дебати. При цьому він висунув своєму опоненту декілька вимог: серед них – проведення дебатів на НСК "Олімпійський" та здача аналізів на наркотичну і алкогольну залежність. Порошенко відповів йому теж відеороликом, у якому сказав: "Стадіон, так стадіон".

Після довгих суперечок довкола часу, місця та дати проведення дебатів, кандидати, здається, досягли згоди.