Штаби Володимира Зеленського і Петра Порошенка уклали тристоронню угоду з НСК "Олімпійським" щодо проведення дебатів. Згоди дійшли лише у декількох питаннях: у даті та у тому, що сцену монтувати на газоні стадіону не будуть. Про решту пунктів угоди – невідомо.

Читайте також: Дебати між Зеленським та Порошенком: що відомо

Найбільше суперечок було довкола часу проведення дебатів. У Порошенка наполягали, щоб захід розпочинався о 16:00 та закінчувався о 19:00. Така пропозиція була зумовлена тим, що Порошенко хотів провести ще одні дебати у студії Суспільного о 20:00. У Зеленського таку пропозицію відкидали.

Схоже станом на 17 квітня кандидати домовилися. Команди і Порошенка, і Зеленського зі своїх офіційних сторінок у соцмережах запрошують на дебати 19 квітня о 19:00.

У штабі Зеленського розповіли також про спеціальний сайт, на якому можна зарезервувати безкоштовне місце на "Олімпійському" стадіоні.

Так, менш ніж за півдоби після початку поширення безкоштовних квитків на дебати люди забронювали 12 тисяч місць. Зазначимо, що через таку активність українців сервіс працює з перешкодами. До речі, стадіон має 70 050 місць.

Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що подивитися на дебати на "Олімпійському", ймовірно, прийдуть 60 тисяч осіб. Через те, що така велика кількість людей із різними політичними поглядами збереться в одному місці, заходи із безпеки повинні підтримуватись на найвищому рівні. Так, у штабі Порошенка вже запропонували розсадити прихильників двох кандидатів по різних трибунах.

Керівництво спортивного комплексу ж наголошує: штабам обох кандидатів на президентський пост надані абсолютні рівні умови для проведення заходів в день дебатів на "Олімпійському". Проте досі тривають переговори сторін про можливий формат заходу.

За його словами, можливий варіант поділу стадіону на дві частини, але це не остаточний формат, оскільки представники НСК "Олімпійський" ще не отримували фінального технічного сценарію.

Там також запевнили, що НСК "Олімпійський" не займається розповсюдженням квитків для глядачів, цим займаються виключно штаби кандидатів.

Якою є заявлена програма заходу?
(Згідно з інформацією на сайті, де можна зарезервувати місце)

Вхід на стадіон забезпечуватимуть з 16:00;

Від 17:00 на НСК триватиме "програма перед головною подією країни цієї весни";

О 19:00 повинні розпочатися дебати між кандидатами на пост Президента України.

Що можна було зробити замість дебатів на "Олімпійському", дивіться інфографіку:

Що можна було зробити замість дебатів на "Олімпійському"
Що можна було зробити замість дебатів на "Олімпійському"

Що ще відомо про епопею з дебатами?Згідно з результатами першого туру президентських виборів в Україні, до другого туру вийшли чинний глава держави Петро Порошенко (15,95%) і шоумен Володимир Зеленський (30,24%). Відразу після оголошення результатів екзит-полу 31 березня Петро Порошенко запросив Володимира Зеленського на дебати.

За якийсь час Зеленський записав відеозвернення, у якому сам запросив Порошенка на дебати. При цьому він висунув своєму опоненту декілька вимог: серед них – проведення дебатів на НСК "Олімпійський" та здача аналізів на наркотичну і алкогольну залежність. Порошенко відповів йому теж відеороликом, у якому сказав: "Стадіон, так стадіон".

Після довгих суперечок довкола часу, місця та дати проведення дебатів, кандидати, здається, досягли згоди.