На в'їзді в селище на Чернігівщині й досі табличка Червоні Партизани, хоча вже більше місяця пройшло, як йому повернули історичну назву. Відтепер село називається Володькова Дівиця, — саме так його згідно історичним документам назвали засновники. Та комуністи на початку минулого століття перейменували.

У 1928 році до 10 річниці із встановлення радянської влади в Україні наше село було перейменоване. Але не в Червоні Партизани, а у Червонопартизанське,
— розповів історію перейменування сільський голова Микола Павленко.

У 1941 році селищу уже повертали історичну назву. Але не надовго. Після розгрому нацистів у 1945 році радянська влада назвала селище Червоні Партизани. Адже під час війни в сусідніх лісах ховався партизанський полк.

Самі місцеві пам'ятають найпершу назву. Але звідки вона з'явилася точно думки місцевих розбігаються.

За однією з легенд, селище отримало свою історичну назву завдяки річці. Зараз вона називається Новий Потік, а раніше називалася Дівиця. А Володькова, тому що ці землі в XVII сторіччі належали шляхтичу Володькевичу.

Читайте також: Донеччина позбулась радянської спадщини

За цей час у Червоних Партизанах виросло щонайменше три покоління. Тому багато кому складно звикнути до нової-старої Володькової Дівиці.

"Ніяк не хочу, щоб міняли. Тому що документи треба всі міняти. Ми привикли, родились "партизанами", і все одно вони будуть "партизани" для нас завжди", — переконана місцева жителька Наталія Сулій.

"Аби покращення було в селі, то я згідна. А якщо буде те саме, а село перейменують — це нічого не дасть", — впевнена ще одна жителька села Валентина Шерстюк.

Зі змінами прийшли й нові труднощі, розповідає голова сільради, в минулому вчитель історії. Наприклад в Державній реєстраційні службі досі не внесли зміни, тож юридично село ще не перейменоване. Більшість вулиць теж змінили назву. Та все ж про комуністичне минуле тут нагадують замальовані мурали з Леніним та пам'ятники діячам СРСР. Окрім того, не вистачає грошей аби змінити таблички в селі. Тому на в'їзді до Володькової Дівиці й досі висить табличка з радянською назвою Червоний Партизан.

А як ви думаєте, чи підходить така назва селу?