До України 16 червня прибув президент ПАР Сиріл Рамафоса. Щоправда, разом з ним мали приїхати і десятки спецпризначенців, охоронців і місцеві ЗМІ, проте всі вони застрягли в аеропорту у Варшаві. На летовищі з'ясувалося, що в охоронців Рамафоси немає дозволів на 12 контейнерів зі зброєю.

Читайте також Чому росіяни атакували Україну під час візиту африканської делегації: Ступак назвав 2 причини

У варшавському аеропорту виник скандал з делегацією ПАР

Перші проблеми з перельотом у делегації ПАР виникли ще на підльоті до Європи – літаку, в якому летіла охорона та журналісти, довелося зробити шість кіл над Середземним морем перед тим, як італійські диспетчери дозволили йому продовжити політ до Польщі. Вже у Варшаві виявилося, що майже сто членів делегації не можуть продовжити шлях до України.

Польська сторона заявила, що громадяни ПАР мають надати оригінали дозволів на 12 контейнерів зброї та спорядження, які везла з собою охорона президента Рамафоса. На борт ці дозволи не взяли. Згодом з'ясувалося, що проблеми є і з літаком, який мав вести журналістів та охоронців до Жешува.

Після кількох годин, коли літак залишався у Варшаві, на летовищі заявили, що за правилами пілотів літака після перельоту мають відпустити на щонайменше 10 годин відпочинку.

Сиріл Рамафоса швидко зустрівся у Польщі з кількома представниками делегації і відправився у Київ потягом. Його охорона залишилася у Варшаві. Імовірно, у другій половині дня літак відправиться назад до Південної Африки. Пасажирам заявили, що вони можуть покинути літак, але тільки без зброї. Ніхто на це не погодився, тож уся делегація ПАР не може вийти навіть на перон.

ПАР звинуватила Польщу у зриві мирної ініціативи

Керівник служби охорони Рамафоси вже заявив, що через усі ці непорозуміння життя глави держави "поставили у небезпеку" та звинуватив Польщу у нібито зумисному зриві мирної ініціативи президента ПАР і в расистській дискримінації.

За його словами, делегація мала усі необхідні дозволи, а з польською стороною щодо перельоту контактували протягом двох тижнів.

Візит лідерів африканських країн до України: останні новини

  • До України лідери шести африканських країн прибули 16 червня. Київ відвідали представники Єгипту, ПАР, Коморських островів, Сенегалу, Замбії та Уганди. Наступного дня вони планують поїхати з візитом до Росії.
  • Африканська делегація приїхала до Києва з власним "мирним планом". Лідери країн вимагають не тільки виведення військ окупантів з України, але і відкликання ордера на арешт Путіна з Міжнародного кримінального суду.
  • Під час роботи делегації Росія атакувала Україну ракетами. Втім, лідери держав зазначили, що це ніяк не вплинуло на зустріч з Зеленським.