Росіяни у "найкращих своїх традиціях" почали коментувати знесення Катерини ІІ в Одесі. Вони порівняли українську владу з талібами, пише 24 Канал.

Читайте також Так знесіть всю Одесу, – відомий блогер Домбровський виступив проти демонтажу Катерини ІІ

Чергова абсурдна заява пропагандистів

Там заявили, що "рішення української влади демонтувати пам'ятники імператриці Катерині II та Олександру Суворову в Одесі нагадує дії талібів, які підірвали дві найбільші у світі статуї Будди у Баміанській долині".

Як стверджують росЗМІ таку думку висловив лідер французької партії "Народний республіканський союз" Франсуа Асселіно.

Як вони стверджують, Асселіно наголосив, що ці буддійські святині, висічені в скелях приблизно у V столітті, пережили нашестя Чингісхана. "А зараз прийшли таліби, які, користуючись ідеологізованою інтерпретацією ісламу, вирішили стерти історію власної країни, зруйнувавши ці статуї Будди. На мій погляд, це можна порівняти з тим, що сталося в Одесі", – сказав він.

Він також заявив, київська влада влаштувала "справжню культурну війну", зносячи пам'ятники та забороняючи російську літературу у навчальних закладах та бібліотеках.

Що відомо про знесення пам'ятника

  • Існування пам'ятника Катерині ІІ важко назвати безтурботнім. Періодично його обливали фарбою, зверталися до суду щодо знесення… Місцевій владі довелося наймати охорону – ще донедавна біля постаменту постійно перебували правоохоронці. Такий "почесний караул" обходився місту в кругленьку суму…
  • Зазначимо, що Катерина II специфічна постать в українській історії. Російська імператриця руйнувала ознаки нашої державності, знищила козацтво, запровадила кріпацтво та сповідувала політику тотальної русифікації українських земель.
  • Ввечері 28 грудня в Одесі почали демонтовувати пам'ятник російській імператриці Катерині ІІ. Така подія не могла залишитись поза увагою жартів. 24 Канал зібрав добірку найсмішніших мемів та дописів.