Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Петро Черник у щоденному зведенні на 24 Каналі розповів, що всі війни, навіть ті, що тривають століттями, закінчуються. Поруч з тим, інформагентство Reuters повідомило, що США братимуть участь у саміті миру, але невідомо, в якому форматі.

Цікаво Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Пошук формули миру

Черник зазначив, що дуже важливо, щоб на саміті миру був присутній Вашингтон і Пекін. Там багато чого вирішується, і Китай насправді має вплив на Росію. Україні важливо починати шукати формулу миру, бо це дуже непростий процес, бо зокрема, США у своїй війні в Афганістані понад рік шукали "точок дотику" з талібами.

Діалог треба починати, залучати туди якнайбільше держав. Рано чи пізно якась формула буде. Однак пам'ятаємо слова Вінстона Черчилля: "Наша мета мир, але шлях до неї лежить лише через силу". Нам вкрай важливо зуміти обвалити південний плацдарм, вийти на північне Приазов'я, відвоювати Запоріжжя та Херсонщину повністю,
– зауважив полковник запасу ЗСУ.

"Дозвіл" Путіну на війну

Військовий експерт також відрефлексував на слова Зеленського про те, що Путіну "дозволили напасти на Україну". Він наголосив, що швидше за все країни просто погодились на нову геополітичну реальність. Скажімо, Угорщина, й не треба забувати яким потужним було російське лобі в Німеччині, зокрема в особі Шрьодера.

"Німеччина свого часу на 70% залежала від російських енергоносіїв. Слід нагадати, що в Путіна саме є захищена дисертація про те, що енергоносії – це зброя. Низка країн могла дивитись на нас, як на державу, що не витримає нападу Путіна, та й гроші не пахнуть", – підкреслив Черник.

Які ще теми аналізував Черник

  • Щодо нового наступу Росії, Черник висловив думку, що під загрозою і Сумська область і частково Чернігівська. Окупанти можуть організувати операцію в "сіру зону", повністю відтворити створення плацдарму на Харківщині. Плюс ворог подає це ніби Берлінську операцію.
  • Полковник запасу ЗСУ сказав, що, аби прориватись до Харкова та Сум, треба не менше ніж по 100 тисяч на кожен напрямок. Так, у них є величезний мобілізаційний ресурс, і за Путіна вони готові далі вмирати. Втрати 1 до 8 на Харківщині для них цілком прийнятні.
  • Щодо допомоги Білорусі військовий експерт зазначив, що Лукашенко вже у війну вступив. На початку війни звідти зайшли в Рудий ліс. З Білорусі було приблизно 700 пусків ракет по Україні. Однак важко зрозуміти, яке рішення ухвалив Лукашенко, щоб це на той момент припинилось, але Путін зробив запит на армію Білорусі.