Так вважає голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат від БЮТ-"Батьківщина" Віктор Швець.
"Тепер відеозаписи з банків або магазинів, які пограбують, не зможуть стати доказами", - зазначив він.
"Якщо раніше можна було зняти на відео, як чиновник отримує хабар або ДАІшник матюкає водія, а потім звільнити їх за це, то тепер усі ці матеріали не будуть мати жодного значення", - заявив Швець.
За словами депутата, тепер, щоб фіксувати на відео кожне порушення закону, необхідно буде отримувати дозвіл правоохоронних органів.
"А це, звісно ж, рядовій людині зробити складно", - зазначив Швець.
Нагадаємо, 21 жовтня Конституційний суд України оприлюднив рішення про те, що звинувачення у скоєнні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів.
Крім того, у рішенні вказується, що визнаватися допустимими й використовуватися як докази в кримінальній справі можуть лише ті фактичні дані, які були отримані відповідно до норм кримінально-процесуального законодавства, зокрема передбачені законом про оперативно-розшукову діяльність (ОРД).
Згідно з цим рішенням "плівки Мельниченка" можуть бути визнані незаконними і не зможуть бути підставою для звинувачення Леоніда Кучми у причетності до вбивства Георгія Гонгадзе.