У своєму твіттері посли G7 повідомили, що вони підтримують уряд і народ України з 2014 року у їх зусиллях щодо створення НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду.

До слова: Постанову про звільнення Ситника внесли в Раду

Відомо, що у "Великій сімці" готують заяву щодо захисту антикорупційних органів.

Щоб забезпечити цілісність і незалежність українських антикорупційних інституцій, важливо, щоб керівництво цих органів було обрано та звільнено відповідно до чинного законодавства, а також щоб закони застосовувалися послідовно у всіх установах,
– йдеться у повідомлені.

Довідка. У законі про НАБУ зазначається, що директор цього органу призначається строком на сім років. Його повноваження можуть припинитись після закінчення строку його повноважень або смертю, а також у разі висловлення Верховною Радою України недовіри директору НАБУ.

Чому депутати хочуть звільнити Артема Ситника: коротко

  • 19 грудня Артем Ситник потрапив до реєстру корупціонерів і за законом, не мав би обіймати свою посаду.
  • За даними слідства, директор НАБУ чужим коштом кілька разів відпочивав на території мисливського господарства "Поліське – Сарни" у Рівненській області. Загальна сума всіх цих відпочинків склала не менше 500 тисяч гривень. Зауважимо, що отримання подібного роду подарунків має бути задеклароване, а Ситник цього не зробив.
  • Окрім того, ДБР перевіряє можливу причетність Ситника до приховування корупційних схем в Укроборонпромі.
  • Ситник заявив, що оскаржуватиме штраф за відпочинок у Європейському суді з прав людини. Директор НАБУ також вважає справу проти себе помстою голови МВС Арсена Авакова за "справу про рюкзаки". Адже у справі фігурував син міністра, а вело її саме НАБУ.
  • 7 лютого у Верховну Раду внесли постанову №3039 про звільнення директора НАБУ, а за день до цього депутати зібрали необхідні підписи.