Депутатів можуть позбавити мандатів через російські паспорти. Про це повідомили джерела у парламенті.

До теми "Чесно" назвав нардепів, які проти позбавлення мандатів обранців від ОПЗЖ: реакція політсил

Нардепів від ОПЗЖ достроково позбавлять мандатів

Найближчим часом очікуємо на новий указ президента про позбавлення українського громадянства декількох нардепів Верховної Ради від колишньої фракції ОПЗЖ. На підставі наявності у них російських паспортів,
– кажуть у джерелі.

Мовиться про таких депутатів:

  • Олександр Пономарьов,
  • Наталія Королевська,
  • Юрій Солод,
  • Олег Волошин.

Після цього мають припинити повноваження цих депутатів.

"Далі – за планом голосування у парламенті за дострокове припинення їх повноважень, як це вже було у січні", – додало джерело.

Офіс генпрокурора міг відкрити справу проти всіх депутатів ОПЗЖ

Нещодавно військовий Юрій Гудименко розповів, що проти всіх депутатів від забороненої "Опозиційної платформи – За життя" могли відкрити кримінальну справу. В Офісі генпрокурора наразі це не підтверджують.

Гудименко також оприлюднив витяг з ЄРДР, де вказано, що депутати ОПЗЖ допомагали Росії у проведенні підривної діяльності проти України. Вони висловлювати офіційну позицію держави-агресорки в умовах воєнного стану.

Яких депутатів вже позбавили мандатів

13 січня Верховна Рада проголосувала за позбавлення мандатів колаборантів та державних зрадників України. Мовиться про Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача та Ріната Кузьміна.

Народні депутати України абсолютною більшістю проголосували за позбавлення мандатів державних зрадників.

За позбавлення Віктора Медведчука депутатського мандата проголосували 320 депутатів. Окрім того, народні виборці віддали свої голоси за позбавлення мандатів:

  • Тараса Козака – 317 "за";
  • Андрія Деркача – 314 "за";
  • Ріната Кузьміна – 319 "за".

Цікаво, що нардеп Андрій Аксьонов з власної волі написав заяву на складання мандату. За це рішення проголосували 294 народних виборці.

Оскільки Верховна Рада проголосувала за ці рішення, то в Парламенті залишається рекордно мала кількість нардепів – лише 415.

Нагадаємо, що народна депутатка України Євгенія Кравчук зауважила, що в Конституції України вказані умови, за яких народних депутатів можуть позбавити мандатів. Втрата чи відсутність українського громадянства є однією з конституційних умов.