Порушувати подібні питання відтепер можуть лише президент та уряд.

“Ми не можемо перетворювати міжнародні зобов’язання України у предмет політичних торгів в середині нашої держави, але все рівно процедура залишається. Тобто, якщо знаходиться певний консенсус політичних сил і в суспільстві, що та чи інша угода не відповідає національним інтересам, то вона може бути завершена. Механізм впливу громадян на міжнародні зобов’язання залишається”, - каже директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Опозиція вважає, що так Президент убезпечив від денонсації так звані Харківські угоди, у результаті яких Україна продовжила термін перебування російської бази в Криму на 25 років. Крім того, опозиція стверджує, що президент намагається сконцентрувати в своїх руках всю владу.

"Віктору Януковичу залишилось підписати один указ: "Держава - це я". І це буде останній указ, який доведе, що Україна вже перетворилась остаточно в султанат, султаном якого є Президент Янукович", - вважає перший заступник голови партії "Батьківщина" Григорій Немиря.

Експерти поділяють занепокоєння опозиції, закон зменшує вплив парламенту та обмежує його контроль над зовнішньою політикою.

"Дійсно було позбавлено депутатів законодавчої ініціативи в одному з важливих питань. Чому це зроблено саме зараз? Звісно, після парламентських виборів не зміниться Президент країни, але може змінитися склад Верховної Ради, а відтак і більшості", - вважає експерт Центру імені Разумкова Валерій Чалий.

Депутати від опозиції вже заявили, що оскаржать закон у Конституційному Суді.