Як Стефанишина увірвалась до кабінету Степанова

2 червня Максим Степанов проводив особисті співбесіди з 17 кандидатами на посаду голови НСЗУ. На кожну людину він виділив по пів години в онлайн-режимі. Активісти та волонтери вважають, що Степанов планує віддати керівництво "своїй людині" й таким чином отримати доступ до бюджету структури.

Раніше Степанов особисто та без наглядачів проводитиме конкурс на голову НСЗУ

Парламентарка від "Голосу" Ольга Стефанишина увірвалась в кабінет міністра охорони здоров’я, коли той саме проводив онлайн-співбесіди,і вела стрім зі своєї фейсбук-сторінки. За словами Стефанишиної, вона хотіла, аби всі могли чути запитання, які міністр ставить кандидатам, бо відбір на очільника служби з найбільшим у системі МОЗ бюджетом має бути прозорим.

Натомість Максим Степанов попросив депутатку покинути приміщення і зауважив: вона не може вести відеотрансляцію співбесід.

Як Стефанишина увірвалася в кабінет Степанова: відео

Згодом Стефанишина таки вийшла від Степанова, але заявила, що дочекається юриста та продовжить свої спроби. Так і сталося. На ще одному відео зі сторінки парламентарки видно, як до неї у коридор вийшов Степанов. Він сказав, що депутатка зірвала конкурс на голову НСЗУ та додав, що йому соромно за її поведінку.

Сама Стефанишина пояснила: вона хоче, аби конкурс відбувався прозоро.

Степанов заявив, що Стефанишина зірвала конкурс: відео

Цікаво Марафон на 86 мільярдів: що не так з конкурсом на посаду керівника НСЗУ

Що сказав Степанов про інцидент зі Стефанишиною

Максим Степанов під час брифінгу 3 червня заявив, що народна депутатка від партії "Голос" Ольга Стефанишина увірвалася в його кабінет, бо просто "хотіла хайпу", пише 24 канал.

Абсолютно незрозуміла для мене поведінка. На всі мої прохання заспокоїтися, за бажанням, будь ласка, можете знімати все, що відбувається, щоб ви були переконані. Але їй дуже хотілося шоу, якогось хайпу,
– сказав Степанов.

Глава МОЗ додав, що для депутатів він "дуже незручний міністр, який 100% не буде покривати все, що вони тут натворили". Тому Степанов "точно не буде покривати це і виправить", як би депутати не голосили.

Також він додав, що частину співбесід, які зірвала Стефанишина, продовжать сьогодні-завтра (3 – 4 червня). Після цього обрану кандидатуру Степанов запропонує на засіданні уряду.

Що таке НСЗУ? Це Національна Служба здоров'я України, яка є центральним органом виконавчої влади. НСЗУ реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Структура керує бюджетом, виділеним на медицину, відповідає за фінансування медичних установ, замовлення лікарських засобів тощо. У 2020 році бюджет НСЗУ становить 113,3 мільярда гривень.