Сьогодні квартири нерідко проєктуються за концепцією open space, де кухня, вітальня та їдальня утворюють єдине середовище. В офісах це переважно простір без стін, де всі працюють у великій, об'єднаній зоні.

Дивіться також У пошуках ідеального варіанту: як вибрати витяжку для кухні

Значною перевагою таких відкритих планувань є те, що людина може організувати простір так, як їй хочеться. У приміщеннях, де немає фізичних бар’єрів, фантазія може розгулятися на повну силу. Важливим інструментом для реалізації планування виступають міжкімнатні перегородки. Дизайн 24 розповість, які деталі слід врахувати при їх виборі.

Де використовують міжкімнатні перегородки

Міжкімнатні перегородки застосовують буквально скрізь: від житлових будинків, офісів до різних магазинів і громадських закладів. Так, їх можна зустріти у квартирах-студіях, де всі приміщення, крім санвузла, є єдиним простором. Поширеним варіантом є розділення кухні від вітальні, спальні від ванної, або утворення за допомогою перегородок гардеробної, пральні чи кабінету.

міжкімнатні перегородки VIYAR

Міжкімнатні перегородки – незамінний елемент сучасного планування простору / Фото VIYAR

Інколи людям хочеться розділити велике приміщення на зони, щоб підвищити рівень приватності. Чи не кожен, хто живе не сам, мріє мати власний куточок, оазис спокою, де можна було б усамітнитися. Однак, буває, що власних кімнат на всіх не вистачає, тоді у пригоді якраз стають міжкімнатні перегородки. Наприклад, батьки в такий спосіб можуть поділити дитячу кімнату для кількох дітей.

В офісах перегородки слугують передусім для організації окремих робочих зон, конференц-залів або переговорних.

міжкімнатні перегородки VIYAR

Міжкімнатні перегородки – стильне рішення для зонування будь-якого типу приміщення / Фото VIYAR

У магазинах одягу перегородки використовують, щоб створити кімнати для примірки. У ресторанах, наприклад, перегородки використовують для зонування простору: окремо для курців та тих, хто хоче посидіти, не відчуваючи стороннього диму.

Якими бувають міжкімнатні перегородки

Отже, міжкімнатна перегородка – це конструкція, що розділяє простір кімнати або будинку. Вона дозволяє створити додаткову кімнату або відокремити різні функціональні зони в межах одного приміщення.

Вона має вигляд звичайної стіни. Міжкімнатні перегородки можна декорувати різними способами: фарбувати, розміщувати картини або встановлювати полиці. Така "штучна стінка" не має обмежень у використанні. Вона виконує ті ж функції, що й звичайна стіна у квартирі.

Щоб знести стіни у кімнатах, потрібен справжній ремонт, натомість із перегородками – все просто. Адже вони можуть бути як постійними, так і тимчасовими.

Основні різновиди перегородок:

Стаціонарні перегородки встановлюються на постійній основі, тобто їх неможливо змінити чи перемістити без зусиль.

Мобільні перегородки натомість можна легко переміщувати або змінювати їхнє розташування. Їх часто використовують в офісах, виставкових залах, конференц-залах чи інших приміщеннях, де потрібна можливість швидко змінювати конфігурацію простору.

З чого зазвичай роблять "штучні стіни"

Міжкімнатні перегородки виготовляють з різних матеріалів. Це дозволяє вибирати оптимальні варіанти, які найбільше пасують до вимог приміщення, стилю та бюджету.

  • Гіпсокартон – популярний матеріал для створення легких, швидких у монтажу перегородок. Має добру звукоізоляцію та легко покривається різними оздоблювальними матеріалами, такими як фарба або шпалери.
  • Дерев'яні перегородки можуть бути виконані з масиву або фанери, часто комбінуються з іншими елементами, наприклад зі склом чи металом.
  • Скляні конструкції дозволяють зберігати відчуття простору і світла в приміщенні. Можуть бути прозорими, матовими, кольоровими чи рефлекторними (зі світловідбивальним ефектом).
  • Металеві перегородки ідеально підходять для сучасних інтер'єрів, де важлива естетика і надійність. Метал чудово поєднується з іншими матеріалами, зокрема зі склом чи деревиною.
  • Цегла та бетон використовуються для більш міцних і стаціонарних перегородок. Забезпечують високий рівень звукоізоляції, проте такі конструкції важчі та складніші у монтажі.
  • МДФ/ДСП – бюджетний, але ефективний варіант для створення перегородок. Мають гарний вигляд, легко обробляються і мають різні декоративні покриття.

Найпопулярнішим рішенням сьогодні є перегородки з алюмінієвого профілю зі склом. Саме такі конструкції пропонує власний бренд компанії VIYAR – Starke.

міжкімнатні перегородки Strike

Міжкімнатні перегородки від Strike гармонійно впишуться у будь-який інтер'єр / Фото VIYAR

Вони ідеально підходять для різних типів приміщень: від житлових до офісних, гарантуючи комфорт і стиль. У асортименті від Starke представлені як перегородки з алюмінієвими профілями, так і без них. Завдяки широкому вибору матеріалів та різноманітним варіантам скляних вставок ці перегородки легко адаптуються до будь-якого інтер'єру.

Основні переваги перегородок Starke:

  • модерний дизайн – міжкімнатні перегородки з алюмінієвим профілем і склом надають інтер'єру сучасного і світлого вигляду;
  • світлопроникність – скло дозволяє природному світлу проникати з однієї зони в іншу, візуально розширюючи простір;
  • звукоізоляція – деякі моделі перегородок ефективно поглинають звук, що робить їх ідеальними для офісів, готелів або приватних приміщень;
  • легкість у монтажі й обслуговуванні – алюмінієві конструкції просто встановлювати, а скло у разі потреби нескладно замінити. Відсутність нижнього напрямного профілю забезпечує зручність у використанні й не заважає роботі, наприклад, пилососа;
  • екологічність – матеріали, використані для виготовлення перегородок, можна перероблювати.

В асортименті VIYAR представлені дві лінійки міжкімнатних перегородок: Basic та Perfect.

Система Basic – базова комплектація, гарантує плавний рух розсувних дверей і простоту в експлуатації.

Система Perfect має вдосконалену функціональність та естетику. Це ідеальний варіант для приміщень, де важлива увага до деталей та високі вимоги до дизайну. Прихований монтаж у стелю гарантує мінімальні щілини зверху і між дверима. Нові декоративні заглушки та нижні ролики забезпечують стабільність, а розбірна фурнітура дозволяє легко обслуговувати систему.

Міжкімнатні перегородки від Starke – це чудовий вибір для тих, хто цінує поєднання сучасного дизайну і високої функціональності.

На що варто звернути увагу при виборі міжкімнатних перегородок

Передусім, потрібно визначитися із призначенням перегородки у приміщенні. Яку функцію вона виконуватиме: зонування простору, створення приватності чи декоративного оформлення?

Також слід врахувати стиль інтер'єру, аби перегородка могла його гармонійно доповнювати.

Необхідно зважати й на розміри приміщення. Якщо воно невелике, то краще використовувати легкі матеріали, такі як скло і метал, аби не перевантажувати простір.

Безумовно, головним критерієм вибору є якість матеріалів і надійність виробника, як-от Starke від компанії VIYAR.