Все це може сприяти виникненню відчуття хаосу, а не розслаблення. Можливо, тому стиль Japandi останнім часом здається таким привабливим. У цьому контексті дизайнери дослідили особливості естетики стилю Japandi та кажуть, як створити заспокійливу атмосферу у вашому домі, пише Real Simple.

Дивіться також Вишукано, лаконічно і зі смаком: 9 ідей декору у скандинавському стилі інтер'єру

Що означає Japandi?

Стиль Japandi визначають як такий, що обʼєднав у собі характерні ознаки японського та скандинавського дизайну: japan + scandi = japandi.

Він (стиль Japandi – Дизайн 24) поєднує в собі японську філософію вабі-сабі, що полягає в поєднанні недосконалості природних елементів зі скандинавським хюґе, концепцією затишку та єдності. Простота, природні елементи та комфорт – це його суть,
– каже дизайнер.

Попри те, що такий "змішаний" термін лише нещодавно набув популярності, шарування японської та скандинавської естетики далеко не нове.

Як додати стиль Japandi у свій дім

Зосередьтеся на природних елементах

Японський і скандинавський стилі поділяють любов до природної краси, і Japandi виражає це через продуману палітру простих матеріалів.

Тепла деревина, доповнена земляною глиною та гладким каменем, що контрастує з плетеними матеріалами, є загальними характеристиками будинку в стилі Japandi, де все виглядає затишно і гостинно. Це створює також ефект витонченості.


Декор в стилі Japandi / Фото Sen Creative Co; Photo Styling Jen Mac Beth/California Casa Interiors

Не зовсім нейтральна палітра кольорів

Зазвичай скандинавські та японські інтер’єри віддають перевагу мінімалізму, але це не обов’язково означає білі стіни. Зрештою, природа має багато кольорів.

Можна подумати про деревину в різних тонах. Сині, зелені, коричневі та чорні кольори можна використовувати разом із кремовими в таких виробах, як вовняні килими, бавовняні пледи та подушки з синелі. Усе повинно створювати відчуття відпочинку.

Уникайте складного

Загалом, стиль Japandi залишається приземленим, тому все сміливе чи синтетичне, швидше за все, здаватиметься недоречним. "Я б уникав усього, що є відверто синтетичним або виготовленим машинами, як-от скляні чи акрилові столи, синтетичні килими з густим візерунком і фарбовані синтетичні килими чи вишукані люстри", — каже спеціаліст.


Інтерʼєр в стилі Japandi / Фото Sen Creative Co; Photo Styling Jen Mac Beth/California Casa Interiors