Під час інтерв'ю Девід Камерон виступив проти відправлення західних військ до України. Голова МЗС Великої Британії не підтримує введення бійців НАТО на українську територію навіть з метою тренувальних місій.

Дивіться також Поставте свою ППО та працюйте: Кулеба пропонує повернути тренувальні місії НАТО в Україну

Не мають створювати мішень

Девід Камерон, відповідаючи на запитання, чи вважає він розумним відкидати ймовірність відправлення військ до України в поточній ситуації, дав зрозуміти, що подібну ідею він не підтримує.

Очільник британського МЗС стверджує, що так звані тренувальні місії краще проводити за межами України. Водночас він зазначив, що у Великій Британії вже було підготовлено близько 60 тисяч солдатів.

За його словами, розміщення іноземної місії в нашій державі лише створить мішені для Росії.

Ми повинні уникати створення очевидних цілей для Путіна,
– додав Камерон.

Що цьому передувало: головне

  • Президент Франції Еммануель Макрон 25 лютого дав пресконференцію за підсумками конференції на підтримку України. Зокрема, під час розмови він допустив можливість введення військ НАТО в Україну.
  • Ба більше, наявність такої дискусії в НАТО підтвердив і словацький прем'єр Роберт Фіцо. За його словами, окремі країни-члени допускають можливість присутності військ Альянсу на українській території після укладення двосторонньої угоди між ними та Україною.
  • За словами представника Єлисейського палацу, французький лідер своїми заявами про можливість розміщення військ НАТО в Україні сигналізував Владіміру Путіну про рішучість та бажання Франції не допустити будь-якої перемоги Росії.
  • Водночас французький прем'єр Габріель Атталь 28 лютого заявив, що країна може відправити своїх солдатів до України. Він зазначив, що мовиться не про безпосередню участь французьких військових на фронті.
  • Однак генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що немає жодних планів щодо розміщення військ НАТО на території України. Він наголосив на підтримці, яку надають союзники Україні від 2014 року, і те, що після повномасштабного вторгнення вони активізувалися в цьому питанні.