Про це 24 Каналу розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман. Він додав, що дії військового керівництва України продумані до деталей та змушують ворога добряче нервувати.

Читайте також Стабільно 3 тисячі заявок на місяць, – ГУР про росіян, охочих здатись в полон

Російська армія серйозний й потужний суперник, адже у ворога ще достатньо зброї та особового складу. Проте найбільша проблема армії Росії – моральний стан окупантів.

Як військове керівництво Росії розшукує та каратиме дезертирів: дивіться відео

Росіяни не витримують морального тиску

На думку ветерана війни, дуже добре, що Україна ще тиждень тому анонсували наступальні дії, хоча поки що не починає контрнаступу. Це дуже напружує ворога. Окупанти постійно очікують атаки України й це доводить їх майже до сказу.

Це на них дуже емоційно впливає. Треба навіть ще пару днів потримати їх у напрузі, щоб вони взагалі сказилися,
– сказав Гетьман.

Зараз багато російських солдатів намагаються здатися у полон. Крім того, почастішали випадки масового дезертирства.

Як зазначив майор запасу ЗСУ, втекла не одна людина, а великі угрупування зі зброєю ще й захоплює з собою автівки. Переважно вони тікають вглиб Росії.

Росгвардія навіть з гелікоптерами шукає цих людей і серйозно звертає увагу. Вони хочуть спіймати дезертирів й можливо навіть стратити.

За словами Гетьмана, Росія показово боротиметься з дезертирами, бо інакше багато російських військовослужбовців почнуть думати, що може й нам так зробити. Цікаво те, де ці люди потім опиняться, адже навряд чи повертатимуться у Росію

"Мені здається, що вони ще можуть замаскуватися під біженців і шукати притулок у європейських країнах", – зазначив Гетьман.

Контрнаступ України: останні новини

  • Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що під час контрнаступу ЗСУ влітку 2023 року Україна відмовиться від використання винищувачів F-16. Проте ЗСУ залучить всі наземні озброєння.
  • Росія продовжує активно поширювати фейки. Зокрема, російське міноборони раптово заявило, що Сили оборони України нібито розпочали контрнаступ.
  • У Криму 4 червня на телебаченні з'явився відеоролик українських бійців, який нагадує про контрнаступ, якого панічно боїться ворог. На ньому ЗСУ нагадують, що плани люблять тишу.