Владислав Криклій на своїй фейсбук-сторінці розповів, що коли вперше познайомився з Новаком, то мав геть інші очікування щодо нього.

До теми Славоміра Новака затримали в Польщі: НАБУ проводить обшуки в Укравтодорі

За словами нинішнього міністра, йому тоді казали, що Новак стане першим керівником Укравтодору, до якого не буде питань у правоохоронців.

Але дива не сталось,
– констатував Владислав Криклій.

Що відомо про затримання Славоміра Новака в Польщі

  • У Польщі 20 липня затримали ексголову Укравтодору Славоміра Новака. Його підозрюють в корупції та відмиванні грошей. НАБУ та САП проводять обшуки в офісах Укравтодору.
  • Польське антикорупційне бюро підозрює, що Славомір Новак очолював організовану злочинну групу.
  • Розслідування проводиться спільно Центральним антикорупційним бюро Польщі, прокуратурою Варшави, САП України і Національним антикорупційним бюро України.

Обшуки НАБУ та САП в офісах Укравтодору

Співробітники НАБУ та САП з самого ранку проводять обшуки в київському та львівському офісах Укравтодору. Також обшуки проходять в компаніях-учасницях тендерів і за місцем проживання експосадовців Укравтодору.

Деталі у НАБУ обіцяли повідомити пізніше.

Що відомо про Славоміра Новака та його роботу в Укравтодорі

  • Поляк Славомір Новак раніше очолював міністерство транспорту в уряді прем'єра Дональда Туска. До цього керував виборчим штабом кандидата в президенти Польщі Броніслава Коморовського.
  • Також був депутатом Сейму та відповідав за транспортні плани та інвестиції під час підготовки Польщі до Євро-2012.
  • Укравтодор Новак очолив у жовтні 2016 року, щоправда як виконувач обов’язків. Туди його запросив колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян.
  • У вересні 2019 року НАЗК порушило справу проти Новака через його електронну декларацію. Там стверджували, що він недооцінив вартість свого авто та приховав кошти на банківських рахунках.
  • Невдовзі він написав заяву про відставку з посади голови Укравтодору. Згодом Новак зазначив, що його відставка – це особисте рішення. Щоправда, такий крок був пов’язаним зі зміною політичної ситуації в Україні.