Мовиться про релігійну пропаганду російської православної церкви через діяльність УПЦ МП в Україні. В опитуванні також помітили, що ставлення до Майдану пов'язане з інтерпретацією діяльності УПЦ МП.

Дивіться також Від оплоту "руського міра" на Заході до ключа єднання: якою буде доля Почаївської Лаври

Чи вважають українці, що діяльність УПЦ МП вплинула на вторгнення Росії

Станом на березень 2023 року понад 50% у кожному регіоні вважали діяльність цієї структури (УПЦ МП – 24 Канал) чинником, що сприяв російському вторгненню, тоді як до 18%, залежно від регіону, не погоджувалися з цим,
– виявило опитування.

Згідно з результатами дослідження, орієнтовно 40% опитаних на території всієї України погоджувались з тим, що діяльність Української православної церкви московського патріархату сприяла російській агресії.

Вплив УПЦ МП на війну
Чи сприяла російській агресії діяльність УПЦ МП

Водночас найбільше людей, які погоджувались з тим, що діяльність УПЦ МП сприяла російській агресії – на Заході України – понад 60%. В інших регіонах:

  • 35% – у Центрі країни;
  • 31% – на Сході;
  • 27% – на Півдні.

Натомість тих, хто не згодні з цим твердженням дуже мало як на території всієї країни, так і в різних регіонах – всього орієнтовно 4 – 5%.

Окрім того, більшість людей, які підтримували Революцію Гідності (76%) погоджувались з тим, що діяльність УПЦ МП сприяла російській агресії. Орієнтовно половина опитаних, які не підтримували Майдан, толерантно ставляться до діяльності Української православної церкви Московського патріархату.

Зауважте УПЦ МП досі підпорядкована Кірілу і Російській православній церкві, – Держетнополітики

Онуфрія відправляли на "нари" та на обмін

Люди помітили митрополита УПЦ МП Онуфрія 6 травня біля Києво-Печерської Лаври. Коли він виходив з території монастиря, то мешканці не стримувались. Йому скандували:

  • "Онуфрія на обмін!";
  • "Онуфрія на нари".

Поки настоятель УПЦ МП сідав у машину, його, крім попів, супроводжували чоловіки спортивної статури.

Як Онуфрія з Лаври проводжали: дивіться відео