Назва, кажуть її ініціатори, не випадкова - саме стільки часу минуло з моменту фатального вибуху, і саме стільки митців долучилися до проекту.

Щоправда, однією темою Чорнобиля художники не обмежились. Тут і ілюстрації наслідків використання, здавалося б "безпечного атома", і філософські роздуми на тему "як бути далі". Згадали і нещодавні події на японській “Фукусімі”.

“Для художників це був якийсь новий імпульс і зовсім інакше вони подивились. Здавалось би, 4-й блок, ну так сталось, випадково, а тут - сили природи і не встояли. Це застерігає людей, що все може бути, що всі маємо бути готові до всього і з такими "іграшками" дуже небезпечно гратися”, - сказав президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін.

Взяти участь у проекті зголосилися художники та графіки з Чехії, Кореї, Франції, Фінляндії, Словенії, Росії, Німеччини, Португалії та США. Кілька робіт представили і українці, щоправда, жаліються автори проекту, цікавість до теми всередині країни є значно меншою, ніж за її межами. Підкреслюють - подібні плакати варто хоч іноді виносити з "галерейних стін".

“Коли Ви йдете по вулиці - Ви проходите 20-30 лайт-боксів. І що там? Труси, вибачте, а уявіть собі - 26-го, раз - і оці плакати на 10 днів з’явилися. Я думаю, що би люди якось по-іншому поставилися, подумали трошечки про це”, - каже куратор виставки, художник-графік Олег Векленко.

Одночасно з Києвом виставку відкрили ще у десятку міст на території СНД, а незабаром обіцяють її показати у США та Європі.