Інформацію про причини візиту аналітики опублікували 4 грудня – наступного дня після зустрічі. Вони вважають, що міністр оборони Росії літав у Білорусь через війну в Україні.

Читайте також Шойгу прилетів до Білорусі на літаку Путіна та підписав договір про "військове співробітництво"

Для чого Шойгу літав у Білорусь на літаку Путіна

Шойгу, ймовірно, зустрічався з Хреніним та Лукашенком, намагаючись чинити тиск на Білорусь, щоб вона й надалі підтримувала наступальну кампанію Росії в Україні,
– заявили в ISW.

Там також припустили, що зустріч міністрів оборони Росії та Білорусі, ймовірно, надалі зміцнить двосторонні зв'язки у військовій сфері між Москвою та Мінськом.

Проте аналітики вважають, що Білорусь навряд чи вступить у війну в Україні, адже там є "внутрішні чинники", які стримують готовність Александра Лукашенка вдатись до такого кроку.

Що відомо про візит Шойгу до Мінська

  • 3 грудня на літаку російського диктатора Владіміра Путіна Сєргєй Шойгу прилетів у Мінськ. Згодом він зустрівся з міністром оборони Білорусі Віктором Хреніним. Посадовці ворожих країн обговорили "двостороннє військове та військово-технічне співробітництво", а також підписали договір про "військове співробітництво".
  • Після цього Шойгу вирушив на зустріч з самопроголошеним президентом Білорусі. На ній Лукашенко різними способами намагався "танцювати" під російську дудку, говорячи про те, що вони разом готують солдат та з Росією "не діляться". Детальніше про його злочинні заяви читайте за посиланням.
  • Після цього радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що вони хочуть розділити лаву підсудних. Адже ця зустріч 3 грудня увійде в матеріали обвинувачення як розподіл злочинних ролей.