Чому важко організовувати обміни полоненими та тілами загиблих
Про це 24 каналу розповів колишній командир полку захисників Маріуполя Максим Жорін. За його словами, основною проблемою в організації процедур обміну є різниця в цінностях українців та росіян.
До теми Ймовірність велика, – Жорін про "переведення" командирів захисників Маріуполя в Москву
Ми абсолютно різні люди, і в нас абсолютно різні цінності. Вони інколи не розуміють, навіщо їм тіла їхніх загиблих та навіщо забирати своїх полонених солдатів,
– розповів Жорін.
Військовий зауважив, що в той час, коли українська сторона готова шукати будь-які шляхи, щоб обміняти та забрати своїх полонених, поранених та тіла загиблих, для росіян ці процеси не мають жодного значення. Як він пояснив, саме через те, що ми з окупантами живемо в зовсім різних світах, здебільшого і з'являються проблеми в перемовинах щодо обміну.
"Це країна тварин та злочинців на всіх рівнях. Командирам підрозділів не потрібні їх загиблі або полонені солдати. Російським мамкам треба 2 тисячі рублів замість своїх синів. Це абсолютно хвора країна", – констатував екскомандир захисників Маріуполя.
Робота над поверненням тіл триває
За словами Жоріна, на території тимчасового окупованого Маріуполя наразі тривають процеси пошуку місць, де можуть бути тіла загиблих українських військових. Коли їх виявлять, продовжиться робота над обміном та поверненням, аби рідні та близькі героїв змогли належним чином попрощатися та поховати їх.
Важливо Захисники "Азовсталі" живі, питання їхнього повернення зараз головне, – Єрмак
Він зауважив, що раніше вдало пройшли 3 обміни. Однак в їхніх рамках вдалося повернути лише близько половини тіл наших героїв з усіх. Цього, звісно, недостатньо, а щоб забрати решту, потрібно ще чимало зусиль.
Максим Жорін розповів про обмін тілами загиблих оборонців Маріуполя: дивіться відео