Вона зазначила, що українська сторона мала на меті довести попередню юрисдикцію і надати саме докази наявності порушення Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Суд визнав, що цього їм не достатньо для прийняття рішень, тому зараз ми будемо фокусуватись вже на доведенні провини, доведенні намірів по збиттю, наприклад, літака МН17,
– сказала заступниця Клімкіна журналістам у Гаазі.

Читайте також: Україна проти Росії: на що Київ може розраховувати в Гаазькому суді

Вона пояснила, що зараз сторони виходять на наступну стадію.

"Ми виходимо на наступну стадію – це розгляд справи по суті. В травні ми будемо збиратись тут сторонами, щоб суд визначив, який саме буде календар розгляду справи по суті", – зазначила дипломат.

Вона зазначила, що позитивом є те, що суд визнав розгляд цього позову в межах своєї компетенції.

Для нас це рішення є дуже позитивним з огляду на те, що росіяни просили взагалі відкинути наші вимоги і не приймати рішення – тому для нас це перемога,
– наголосила Зеркаль.

Вона також додала, що розгляд цього позову жодним чином не перешкоджає Мінському процесу і сторони можуть продовжувати переговори і судовий розгляд паралельно, що й визнав Міжнародний суд ООН.

Читайте також: Суд в Гаазі погодився вжити заходів проти Росії, щоб захистити меншини в Криму

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН оголосив рішення за позовом України проти Російської Федерації. Зокрема, суд затвердив, що має право на запобіжні заходи за цим рішенням, проте відмовив у тимчасових заходах проти Росії за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму.