БЛОГ
-
Розвідка з іконами: Москва захоплювала Крим під прикриттям церквиУ січні 2014 року Росія привезла до Криму християнські святині, разом із ними на півострів прилетіла група росіян, яка провела переговори з Володимиром Константиновим та проросійським політиком Сергієм Аксьоновим.
-
Загарбницькі апетити Путіна: повзуча окупація Криму почалась ще в кінці ХХ століттяПовзуча окупація Криму почалась ще у 1992 році. Тоді Верховна Рада Росії визнала, що указ 1954 року не має юридичної сили. Командувач Військово-Морських Сил у Криму Сергій Гайдук розповів, що саме тим документом півострів долучили до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки.
-
Історія "Бурану": як у Криму мав приземлитись космічний корабельРадянський космічний корабель "Буран" міг під час повернення з орбіти приземлитися в Криму. Саме для цього сімферопольський аеропорт повністю переоснастили і створили унікальну злітно-посадкову смугу.
-
Вийшли на протест, але не дійшли: чому кримчани забоялись підтримати Навального – відеоУ Криму 31 січня люди спробували вийти на протести у підтримку Олексія Навального. Через велику кількість патрульної поліції, розпочати мітинг люди так і не наважились.
-
Крим проти Путіна: чому кримчани підтримують НавальногоВперше за 7 років Крим виступив проти президента Росії Володимира Путіна. 23 січня 2021 року жителі міст окупованого півострова вийшли на протести у підтримку опозиціонера Олексія Навального. Російський суд Севастополя виніс вироки 12 затриманим протестувальникам.
-
Гроші на дамбу та реакція Росії: як Україна перекривала Північно-Кримський каналУ розпал російської анексії 19 березня 2014 року Україна все ще подавала воду в Північно-Кримський канал. Вода навіть встигала потрапити до півострова, однак вже у травні звели дамбу з мішків, яка залишила Крим без дніпровськогої води. Водночас 7 років тому мали місце й підкуп щодо дніпровської води та перемовини з окупаційною владою.
-
Військовий цвинтар перетворився в руїну: як у Криму знищують російську історіюВійськовий некрополь, розміром з 3 футбольних поля, у Севастополі може перетворитись на купу каміння. Там поховані російські адмірали XIX століття, часів першої оборони Севастополя, і воїни Другої світової війни. Однак надгробні плити і пам'ятники сотень могил зруйнувалися настільки, що незрозуміло, хто під ними.
-
План Б для Криму: як Київ хотів відбити півострівОфіційно про початок вторгнення в Росії у Крим у генеральному штабі України дізнались в середині січня 2014 року. На суді у справі держзради Віктора Януковича про перекидання російської бронетехніки до Криму розповів Володимир Замара.
-
Найгірші сценарії з водою: за яких умов Україна допоможе окупованому КримуУ російському уряді Криму повідомили, що готуються до найгірших сценаріїв з водопостачанням півострова. Українська влада заявила, що допоможе з водою тільки у випадку, якщо ситуація в Криму буде визнана гуманітарною катастрофою.
-
"Путін – не диявол": знаменитий архітектор погодився працювати в окупованому КримуАвстрійський архітектор Вольф Прікс погодився на замовлення Росії спроєктувати театр опери та балету в окупованому Криму. Він зазначив, що його мистецтва – поза політикою, а Володимир Путін, мовляв – не диявол. Дипломати вже назвали це міжнародним скандалом.
-
Аксьонов визначився, хто будуватиме опріснювач: чи заплатить Росія за воду у КримуПідконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що у Криму таки побудують опріснювальну установку на Чорноморському узбережжі. Вже навіть вирішили, хто саме це робитиме. Однак ім'я компанії Аксьонов не називає, начебто через санкційний режим. Така вода коштуватиме дорожче. Чи готові кримчани платити більше?
-
Опріснення морської води у Криму: скільки це коштуватиме РосіїНа запитання – скільки коштує опріснювати морську воду в Криму – чиновники з півострова, підконтрольні Кремлю, відповідають, що це дуже дорого. Проте ізраїльські та українські експерти ствердили, що опріснена вода у Криму може бути дешевшою, ніж в інших державах.