У 2014 році, коли окупували український півострів, світ не визнав Крим російським. Водночас після його анексії свободи у кримчан стало значно менше.

До теми "Острів страху": Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію по Криму

Для того, щоб боротися з тими, хто не погоджується, підконтрольна Кремлю влада Криму зловживає карантинними обмеженнями.

Як люди виявляють свою позицію

Пенсіонерка, блогерка та громадська активістка Олена Гукова є однією з небагатьох, хто часто виходить на поодинокі пікети й не добирає слів, критикуючи російську владу.

Вона стежить за благоустроєм Ялти, а також виступає проти корупції та фальсифікацій на виборах. Через свою активність пенсіонерка вже має покарання й штрафи. Зокрема, начебто через порушення карантину.

Усіх активістів знищують ще в зародку. Я пенсіонерка. Ну якої шкоди я можу завдавати? Щодо мене порушували кримінальну справу через відеоролик. Аж 2 суди було, адже я начебто назвала образливим словом представника влади,
– розповіла пенсіонерка.

За словами директора Московського інституту прав людини Валентина Гефтера, у Криму, як і в Росії, право на мирний протест майже нівелювали. Він вносив законодавчі зміни, щоб розширити ці права, але Держдума їх не підтримала.

Дізнайтеся більше Росія проти демократії: режим Путіна роками придушує мирні протести

Крим може відіграти роль в ескалації проти України

Російські військові у грудні розгорнули автономний польовий табір для чергових навчань у Криму. Водночас на кордоні з Україною Кремль зосередив 100-тисячну армію.

Вже наприкінці листопада низка іноземних видань опублікувала розвіддані, які начебто підтверджують, що Володимир Путін планує напад на Україну у січні – лютому 2022 року.

Зокрема, неабияку роль у можливій ескалації проти нашої держави може відіграти й Крим.

Повний випуск програми "Крим.Реалії": дивіться відео