Старт ракети відбувся о 01 годині 01 хвилині за київським часом (10 серпня о 18:01 за північноамериканським східним часом) із Центру космічних польотів на острові Воллопс. Це вже другий запуск ракети "Антарес" протягом 2021 року.

Цікаво Грайте з комфортом: ґеймерські аксесуари для тих, хто прагне перемоги

Який стосунок Україна має до ракети "Антарес"

Річ у тім, що підготовка та перевірка перед запуском ракети-носія "Антарес" відбувається за участі фахівців КБ "Південне", ДП "ВО ПМЗ" та НВО "Хартрон-АРКОС". У рамках контракту конструкторське бюро "Південне" в режимі реального часу здійснювало технічну підтримку пуску, приймання й оброблення телеметричної інформації.

У рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія,
– йдеться у повідомленні.

Основні завдання місії NG-16

  • доставка провізії та речей для екіпажу;
  • матеріалів для наукових досліджень;
  • вивезення з МКС та подальша утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу.

Цікаві факти

  • Космічний корабель Cygnus місії NG-16 назвали на честь Еллісона Онідзуки, американського астронавта гавайсько-японського походження, який загинув під час старту шатла "Челенджер".
  • Корабель доставить на орбіту 3D-принтер, у якому використовують матеріал, що імітує місячний ґрунт, апарат очищення повітря від діоксиду вуглецю на космічних кораблях, а також монтажний кронштейн, що буде встановлено на несучому каркасі сонячних панелей під час виходу в космос у кінці серпня;
  • Cygnus також доставить до Міжнародної космічної станції прототип корисного навантаження, що працює в інфрачервоному діапазоні (Prototype Infrared Payload (PIRPL), що розробило Агентство космічного розвитку (Space Development Agency).