Судно вирушило у напрямку Чорного моря у четвер, 25 листопада. Там він працюватиме з американськими союзниками та партнерами по НАТО у регіоні.

Зверніть увагу США готуються до непередбачуваних обставин через війська Росії біля України

USS Arleigh Burke (DDG-51) – це перший есмінець типу "Арлі Берк". Він оснащений бойовою системою "Іджис", яка дозволяє одночасно запускати й відстежувати ракети та ухилятися від них.

Коротко про судно "Арлі Берк"

Джерело: "Вікіпедія"

  • USS Arleigh Burke названий на честь американського адмірала Арлі Альберта Берка, який воював на Тихому океані під час Другої світової війни.
  • Корабель спустили на воду ще у вересні 1989 року. Сам адмірал був особисто присутнім на церемонії введення судна до складу Атлантичного флоту у липні 1991 року.
  • Наразі корабель входить до складу 2-ї ескадри есмінців та ударної авіаносної групи авіаносця "Теодор Рузвельт". У 2007 році його залучали до антипіратських операцій у Сомалі.

Інше судно США завершило місію у Чорному морі

Раніше Чорне море залишив корабель USS Mount Whitney – флагман американського шостого флоту. Він перебував там з 4 по 15 листопада. Кораблю відкрито пригрозив російський президент Володимир Путін. "Можемо подивитися на нього у бінокль або й у приціл", – зухвало заявив він. Судно провело у Чорному морі навчання спільно з НАТО та союзниками – Україною, Румунією та Туреччиною. Після цього воно вирушило до Середземного моря.