Поміж того, сьогодні, 8 травня, на брифінгу експерти (до речі, саме ці експерти складали опис фотографій з синцями Юлії Тимошенко, які вони нібито отримала під час перевезення до лікарні) заявили, що екс-омбудсмен Ніна Карпачова не чинила на них тиску й не погрожувала при складанні опису фотографій з синцями Тимошенко.

"Що значить тиск, погрози? Який тиск можна на нас чинити? Це перше. А друге: Ніна Іванівна Карпачова – наш керівник з першого дня ... І будь-яке її слово ми сприймали як вказівку ​​до дії, яке не підлягає обговоренню ... Тиску як такого не було на нас", – передає слова експерта секретаріату омбудсмена Юрія Ситника ЛІГАБізнесІнформ.

Більше того, Селін наголосив, що експерти вели серйозну дискусію з приводу назви документа, що містить опис фотографій ушкоджень Тимошенко.

"Від нас вимагали назви "висновок експертів", на що ми заперечували і казали, що це абсолютно незаконно, і цього робити не можна", – додав він.

Експерт Селін підкреслив, що коли мова зайшла про назву, експерти заявили, що це може бути або службова записка, або думка фахівців в галузі судової медицини. Та коли вони ставили під документом підпис, то перший лист з назвою не бачили – він був накритий другим листом. він також зазначив, що експертів запевнили, що даний документ – для внутрішнього користування, а вони, в свою чергу, попередили, що за межами офісу він не має юридичної сили і не може бути використаний як висновок експерта.

"Нас переконали, що так воно і буде", – каже він.

Експерт прокоментував і ситуацію щодо знімків: на фотографіях співробітники офісу побачили кілька синців на руці Тимошенко і один синець в клубово-паховій області живота. Консультанти, за його словами, не могли кваліфікувати які-небудь з цих синців як гематоми, оскільки по фотографії це не визначається. Також від додав, хто і коли зробив дані знімки, Карпачова відмовилася їм говорити.

До слова, сьогодні, 8 травня, Карпачова звинуватила Генпрокуратуру у підміні документів. Карпачова вважає, що замість того, аби їхати з перевіркою у Качанівську колонію, прокурори почали шантажувати працівників Секретаріату уповноваженого з прав людини. Останні, зазначає колишній омбудсмен, коментувати і пояснювати хід справ, які розглядають, не повинні.