Цей законопроект вносить зміни до Кримінального процесуального та інших кодексів. Про це у коментарі журналістам програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший") заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Читайте також: Поранені на Майдані отримають статус учасників бойових дій – Порошенко підписав закон

"У тексті закону про внесення змін до кодексів №6232, який був поданий головним комітетом на підпис голові Верховної Ради України й підписаний 30 жовтня 2017 року, та направлений на підпис президентові України, врахована поправка №176 народних депутатів Сотник та Сироїд – відповідно до того, як визначився парламент. У даний момент оригінал закону перебуває на підписі у президента України", – запевнив спікер парламенту.

За переконаннями Парубія, "усі сторінки тексту закону оцифровані, Адміністрація Президента тепер є розпорядником документа".

Експерт антикорупційної групи "Реанімаційного пакету реформ" Віталій Шабунін повідомив про можливий сфальсифікований текст нової редакції КПК.

За словами голова правління "Центру протидії корупції", після підписання спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм, 30 жовтня документ направили Президенту на підпис. У цей же день Адміністрація Президента надіслала секретаріату КМУ текст закону для збору коментарів та пропозицій від інших органів влади. Але з’ясувалось, що на цьому етапі закон був розісланий вже без правки Сироїд-Сотник.

На запит від "Центру протидії корупції" секретаріат надіслав пакет документів, і, зокрема, цієї поправки вже не виявилося. Не було її й у відповіді Мінфіну, який також отримав від Кабміну тексти змін до кодексів. Кабмін же повідомив на запит ЦПК, що текст у такій редакції отримав від Адміністрації Президента.

Як автор правки, я вже піднімала це питання з трибуни Верховної Ради. Але не отримала жодної реакції ані з боку спікера парламенту, ані з боку Адміністрації президента. Тим часом, генеральний прокурор вже заявив про передачу всіх справ по колишнім посадовцям в НАБУ навіть до публікації фінального тексту закону. Це свідчить лише про змову верхівки країни,
– написала у Facebook одна з авторів поправки Олена Сотник.

Також нардеп вимагав опублікувати повний пакет документів, який апарат Верховної Ради надіслав в Адміністрацію Президента на підпис главі держави. Не тільки текст Кримінального процесуального кодексу, а й тексти всіх інших кодексів.

"Реанімаційний пакет реформ" закликав провести "внутрішнє розслідування і притягти винних до відповідальності".

10 липня Комітет з питань правової політики та правосуддя під керівництвом Руслана Князевича врахував поправку #176 до розділу IV законопроекту №6232, яка визначила, що Генеральна прокуратура України мала б самостійно завершити розслідування корупційних злочинів колишніх топ-посадовців, які за підслідністю належать до компетенції НАБУ, але були розпочаті до запуску Бюро.

3 жовтня Верховна Рада ухвалила цей закон, за який проголосували 227 депутатів. У тому числі, з поправкою авторства Сотник-Сироїд. Про це свідчать стенограми засідань парламенту та документи комітету.