Втім, у Раді національної безпеки та оборони сподіваються, що вони продовжуватимуть зростати й надалі. Про це заявив очільник відомства Олексій Данілов.

Читайте також В Україну намагалися провезти величезну партію контрабандних цигарок з Індії

Посадовець наголосив, що після запровадження обмежувальних заходів щодо контрабандистів, надходження на митниці зросли на 47 мільярдів гривень. "Ми хотіли більше, але поки так", – додав він. Данілов також запевнив, що це питання контролює президент Зеленський. Секретар РНБО розповів, що у другій половині жовтня відбудуться зустрічі з керівником митниці, міністром фінансів, очільником СБУ та представниками РНБО. "Думаю, певні особи втратять свої посади", – анонсував він.

Покарання за контрабанду

  • Вперше контрабандисти потрапили під санкції РНБО у квітні 2021 року. Тоді у відповідному списку з'явилося 4 одеситів і по 2 людини зі Львова, Закарпаття й Буковини.
  • Вже 15 квітня Рада нацбезпеки та оборони ухвалила нові обмеження щодо осіб, пов'язаних з контрабандистською діяльністю. Тоді обмежувальні заходи застосували до 12 фізичних та юросіб.
  • 21 квітня президент ввів у дію пакет санкцій РНБО. Мовилося про застосування персональних економічних та інших обмежень щодо 13 громадян та 95 компаній.