Помилування військових з Blackwater – це виклик правосуддю. Про це заявила очільниця робочої групи ООН щодо використання найманців Єлена Апарак, повідомляє The Guardian.

До слова Трамп одночасно помилував 15 засуджених, частину – у "російській" справі

В ООН наголосили, що Женевські конвенції зобов'язують держави притягати військових злочинців до відповідальності за їхні злочини, навіть якщо мовиться про приватні військові компанії.

Ці помилування порушують зобов'язання США за міжнародним правом і ширше підривають гуманітарне право й права людини на глобальному рівні,
– заявила Єлена Апарак.

Коротко про справу Blackwater

  • Мовиться про справу ще 2007 року. Тоді в розпал війни в Іраку група американських військових на площі Нісур у Багдаді перестріляли 14 неозброєних цивільних місцевих.
  • Один з військових зізнався, що зробив це, щоб помститися за теракт 9 вересня 2001 року. Це був Ніколлас Слаттен, якого засудили до довічного. Троє його колег отримали по 30 років ув'язнення.
  • Дональд Трамп під кінець своєї каденції підписав низку указів про помилування. Так традиційно роблять американські президенти. Серед помилуваних були й ці четверо військових.