У пресцентрі ДБР повідомили, що під час допиту Тетяна Чорновол відмовилася від надання будь-яких показів, посилаючись на статтю 63 Конституції України.

Раніше В ДБР звинуватили Тетяну Чорновол у маніпуляціях фактами: деталі

На захист Тетяни Чорновол виступив ексспікер Верховної Ради Андрій Парубій. Трансляцію з-під стін ДБР опублікували на фейсбук-сторінці "Європейської солідарності". Окрім того, були присутніми нардепи Володимир В'ятрович, Софія Федина і Олексій Гончаренко. Останній виступив із промовою, не маючи на обличчі захисної маски.


Нардеп Гончаренко без маски виступив із промовою на захист Чорновол / Скриншот з відео

Сама Чорновол на своїй сторінці у фейсбуці повідомила, що відмовилася давати показати у справі про підпал офісу "Партії регіонів". Також вона опублікувала повістку у суд, в якій мовиться, що слідчим суддею у справі буде Сергій Вовк.

Радимо прочитати Сергій Вовк: скандали та гучні справи судді

Чому Чорновол не дає покази?Це дозволяє стаття 63 Конституції України. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.

Тетяна Чорновол пояснила, що зробила це, аби потім її свідчення не були використані проти інших активістів Майдану, якщо закон про амністію скасують.

У чому підозрюють Тетяну Чорновол?

За попередньою інформацією, 18 лютого 2014 року вона керувала діями групи людей та безпосередньо брала участь у підпалі офісу Партії регіонів. Унаслідок пожежі загинув працівник 1948 року народження, який перебував у будівлі.

У разі доведення вини, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.