Перебуваючи в країні, яка протистоїть російській агресії, Шумер запевнив українців, що США не відмовиться від них. Також він вважає, що 2024 рік буде вирішальним у світовій історії.

До теми Я просто не зрозумію, в якому світі ми живемо, – Зеленський про те, чи буде допомога від США

Матиме руйнівні наслідки

Водночас лідер більшості наголосив на тому, що втрата України Росією матиме "руйнівні наслідки" для Сполучених Штатів.

Це поворотний момент, точка перегину щодо здатності Сполучених Штатів демонструвати себе – наші сили, нашу владу, наші можливості – у світ",
– зазначив Шумер.

Саме тому дуже важливо забезпечити українські сили необхідною зброєю. Зокрема він вказав на озброєння, якого особливо гостро та у великій кількості потребує ЗСУ:

  • артилерійських снарядів;
  • зброї для руйнування російських мереж постачання;
  • зенітного озброєння.

Також Шумер розповів про спілкування з українським оператором безпілотників, який міг ідентифікувати розташування російської артилерії, проте не мав боєприпасів для її ліквідації.

Російські війська навпаки можуть вести артилерійський вогонь набагато триваліше, ніж українська артилерія вогонь у відповідь.

"Росіяни можуть відійти далі та вдарити по українцях, а українці не можуть завдати удар у відповідь", – відзначив Чак Шумер.

Більше про візит Чака Шумера до України

  • До Львова 23 лютого прибула делегація американських сенаторів на чолі з лідером більшості в Сенаті США, демократом Чаком Шумером.
  • Він заявив під час пресконференції заявив, що головна мета візиту сенаторів – запевнити українців у тому, що вони докладуть усіх зусиль, щоб рішення щодо допомоги Україні з боку США було ухвалено.
  • Нагадаємо, що Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні у розмірі понад 60 мільярдів доларів. Проте Палата представників на чолі зі спікером Майком Джонсоном не стала ухвалювати це рішення, а оголосила про канікули до кінця лютого. Отже, це питання вкотре було відтерміноване.
  • Крім того, Шумер пообіцяв розповісти спікеру Джонсону про те, що він разом з сенаторами побачили в Україні. "Ми скажемо спікеру Джонсону: "Поїдь до України! Відвідай ті місця, де були ми. Побач те, що бачили ми". Тоді, на думку лідера більшості в Сенаті, "для жодної людини з гідністю і доброю волею" буде неможливо "відвернутися від України".