Столтенберг наголосив, що відсутність підтримки з боку США вже має свої наслідки на полі бою. Про це генеральний секретар НАТО повідомив в ході пресконференції, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Цікаво Від закупівлі зброї до логістики: Рада Україна – НАТО обговорить подальшу підтримку Києва

Столтенберг звернувся до Конгресу США щодо допомоги Україні

Очільник Альянсу зазначив, що мав робочий візит до Вашингтону і побачив широку підтримку України з обох боків Конгресу США. Тому, Столтенберг впевнений, що Україна зрештою отримає пакет необхідної допомоги.

Столтенберг також підкреслив, що якщо Путін переможе в Україні, це буде справжнім викликом для НАТО.

Це буде посланням авторитарним лідерам, не лише Путіну, але й президенту Сі, що коли вони використовують військову силу, вони отримують те, що хочуть. Те, що відбувається в Україні сьогодні, може статися в Тайвані завтра,
– сказав генсек Альянсу.

Тому він наголосив, що ухвалення Конгресом США допомоги для України є важливою для НАТО і має значення для безпеки США. Генсек Альянсу додав, що відсутність допомоги з боку США вже має певні наслідки.

МЗС Британії й Польщі теж закликали Конгрес ухвалити допомогу

  • Глави МЗС Великої Британії і Польщі Девід Камерон і Радослав Сікорський звернулись до Конгресу США і особисто до спікера Палати представників Майка Джонсона. Міністри закликали нижню палату парламенту США ухвалити законопроєкт про допомогу Україні.
  • Камерон зазначив, що, враховуючи силу і міць США, Конгрес має затвердити пакет допомоги для підтримки нашої держави. Глава британського МЗС також підкреслив, що Іран та Китай уважно дивляться за ситуацією, щоб "перевірити, чи є ми як країни Заходу надійними союзниками".
  • Сікорський своєю чергою, доповнивши заяву Камерона, сказав, що ухвалене рішення Конгресу про допомогу Україні стане епохальним і вплине на авторитет США у світі. Тому глава польського МЗС закликав Джонсона поставити законопроєкт про допомогу Україні на голосування у Палаті представників.