У середу, 15 травня, польський парламент проголосував за зміни в законодавстві, що спрощують життя українців, які змушені були покинути свою країну через війну. За ініціативу проголосував 381 депутат, проти – 19, ще 20 утрималися.

Дивіться також У Польщі вважають, що заслуговують Нобеля за допомогу українцям

Нові правила допомоги українським біженцям у Польщі

Законопроєкт передбачає продовження легального перебування українців у Польщі до 30 вересня 2025 року. Також він прив'язує виплати соціальної підтримки з обов'язковою шкільною освітою для дітей біженців з наступного року.

Поправки, які були ухвалені, включають чотиримісячне продовження терміну для подання заявок на право виконання медичних професій. Вони також враховують випускників з країн, які припинили міжнародні угоди про взаємне визнання освітніх документів, як це сталося з Білоруссю.

Ініціатива, крім того, вносить нові правила для підтвердження особи українців, які звертаються за присвоєнням номера PESEL, вимагаючи пред'явлення дійсного документа подорожі. PESEL – це одинадцятизначний цифровий символ, за яким ідентифікують особу.

Дивіться також "Мирний план" Сі – Путіна: чому знову заговорили про "корейський сценарій" щодо України

З 1 липня 2024 року фінансування допомоги у вигляді проживання та харчування для біженців з України буде можливе лише на підставі підписаної угоди з відповідним воєводою. Змінюються також правила співучасті у витратах на проживання та харчування в центрах масового розміщення.

  • Передбачено і припинення виплат, пов'язаних з компенсацією витрат на проживання та харчування, які несуть власники приватних помешкань. З 1 липня також припиняється фінансування одноразової грошової допомоги.
  • Проєкт документа розробило МВС Польщі у співпраці з іншими міністерствами та Канцелярією Прем'єр-міністра. Більшість положень закону набудуть чинності саме з 1 липня 2024 року.