Також розмова стосувалася й інших безпекових питань регіону. Президент окрім цього вручив військовослужбовцям нагороди.

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Зеленський на Півдні

Президент України Володимир Зеленський 29 листопада прибув в Одеську область з робочим візитом. У його ході він провів зустріч із військовим командуванням у регіоні.

Зокрема, він заслухав командувача ОСУВ "Одеса" Андрія Гнатова щодо загальної оперативної ситуації та ведення бойових дій. Президент обговорив взаємодію з Повітряними силами, роботу мобільних вогневих груп та пропозиції, щодо покращення їх ефективності.

Також Зеленський провів розмову з командувачем Військово-Морських сил ЗСУ Олексієм Неїжпапою. Стосувалася вона обстановки в Чорному морі, зернового коридору та мінування акваторії. Також командувач повітряного командування "Південь" Дмитро Карпенко розповів про роботу ППО і потенціал покращення ефективності за допомогою західного озброєння.

Зеленський поговорив з командувачами: дивіться відео

Взаємні подарунки

Окрім цього, український лідер вручив захисникам нагороди, такі як відзнаки Президента України "Хрест бойових заслуг", ордени Богдана Хмельницького І та ІІІ ступенів.

Під час таких відряджень завжди велика честь – зустрітися з нашими захисниками. Сьогодні поспілкувався з воїнами, які захищають Південь України, вручив їм державні нагороди,
– повідомив Зеленський.

Військові натомість презентували главі держави настінний годинник, зроблений з елементів збитої російської крилатої авіаційної ракети Х-555.

Президент поговорив з переселенцями

Окрім цього, президент відвідав обласний центр допомоги переселенцям в Одесі, де поговорив з українцями, що були змушені покинути свою домівку.

Поспілкувався з нашими людьми. Дуже конкретні питання підтримки. Сьогодні, в умовах воєнного часу, обовʼязково дбати про тих, хто цього потребує,
– написав Зеленський

Він наголосив. що пріоритетом наразі є захист та відновлення нормального життя для кожного й кожної.

Президент України поспілкувався з ВПО: дивіться відео

Ситуація в Одесі: новини

  • Ще раніше Володимир Зеленський анонсував посилення безпеки в Одеській області, зокрема протиповітряної оборони. Глава держави розповів, що регіон захищатимуть "дуже потужні" системи.
  • Востаннє російську ракету в Одеські області зафіксували уночі 28 листопада – тоді місцеві повідомляли про вибухи. Згодом стало відомо, що росіяни хотіли атакувати Хмельницьку область, але ракета не досягла цілі. Також в області збивали ворожі "Шахеди".
  • Також нещодавно українські військові вполювали над Чорним морем рідкісний трофей. Трохи більше як тиждень тому повітряне командування "Південь" знищило розвідувальний безпілотник іранського виробництва "Mohajer".