Коли ж саме чекати опадів, як довго вони будуть та чи прогнозують зливи й грози, у коментарі 24 Каналу розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Зверніть увагу Чи буде літо-2023 в Україні спекотнішим за попередні

Знову очікуються дощі

За прогнозом Укргідрометцентру, у неділю, 14 травня, опади очікуються здебільшого на Сході та частково Півдні України. Зокрема, короткочасний невеликий дощ. Також можлива гроза.

Втім, уже з понеділка капатиме, ймовірно, по всій території країни. Найбільше – на Заході.

Дивіться також Різкої зміни погоди не буде: коли суттєво пригріє по всій Україні

Прогноз погоди на 15 травня / Скриншот з Укргідрометцентру

Зауважимо, що схожу погоду поки що прогнозують і на вівторок, 16 травня.

15 – 16 травня та й до 18 на всій території України час від часу можуть бути дощі. Однак, це потрібно у деяких областях, адже підвищився показник пожежної небезпеки. Тобто доволі швидко висихає ґрунт, рослинність. все ж таки волога потрібна,
– наголосила синоптикиня.

Втім, затяжні дощі наразі не очікуються. Зауважимо, що за орієнтовним прогнозом на сайті Укргідрометцентру, уже у четвер короткочасні опади очікуються місцями лише у декількох західних областях.

Значної спеки у травні ще не буде

Зауважимо, раніше синоптикиня Наталія Птуха розповіла, що дуже високі значення температури у травні цього року поки що не очікується. Також стрімкого потепління не прогнозують.

Звичайно ж, до кінця місяця трохи потеплішає. Особливо в денні години, коли буде сонячно та без опадів.

"Якщо, наприклад, подивитися на графік температури по Києву, то кожен день по +1 – 2 градуси до 15 числа. 12 і 13 травня +20, 14 і 15 – +22. Тобто потрохи підіймається, але вище цих позначок, вище +25 у більшості областей не очікуємо", – зазначила Птуха.

Водночас додала, хіба що подекуди на Півдні в окремі дні може бути дещо вища температура. Однак, про дуже спекотну погоду не йдеться.