Коли в суді озвучили рішення про запобіжний захід, Новинський зателефонував Труханову та запропонував допомогу. Той не відмовився.

До теми За Труханова заставу у 30 мільйонів вніс Новинський, – ЗМІ

Це я вніс заставу,
– сказав Новинський.

Нардеп каже про "дружню мотивацію"

Новинський запевняє, що має лише дружню мотивацію, оскільки вони разом з Трухановим були у Раді 7 скликання. Політик переконує, що ніяких бізнес-інтересів в Одесі не має.

Він також додав, що також допомагав у подібних інцидентах Михайлу Чечетову та Олені Лукаш. На думку Новинського, у таких справах нібито є "домішки політичного переслідування".

Хто такий Вадим Новинський?

Це проросійський бізнесмен і політик. Депутат від "Опозиційного блоку". Він регулярно входить до рейтингу найбагатших людей України від Forbes. Українське громадянство отримав у 2012 році.

Що цьому передувало

  • Одеського мера Геннадія Труханова та ще 5 людей підозрюють у створенні злочинної організації.
  • Зловмисники начебто контролювали міську владу та передавали землі громади під забудову "потрібним" фірмам. Також вони могли займатися незаконною приватизацією та розкраданням бюджетних грошей.
  • Поки всі фігуранти справи провину заперечують. Щоправда, одеський опозиційний активіст Михайло Кузаконь зазначав, що двоє працівників мерії готові піти на співпрацю зі слідством.
  • Сам Труханов вніс повну суму застави у справі за звинуваченнями НАБУ та САП – понад 30 мільйонів гривень.